Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення захисту прав працівників. Закон №2253-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників" передбачає надання ширших можливостей особі реалізувати право на укладання колективних договорів.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки Україні на офіційній сторінці в соцмережі Фейсбук. Деталі закону пояснив заступник Міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

"Колективні угоди – це визначений міжнародним правом інструмент захисту працівників під час виконання ними робочих обов’язків. Він передбачає договір між роботодавцем та профспілковими організаціями або представниками співробітників. У документі чітко визначаються обов’язки усіх сторін, що дозволяє працівникам відстоювати свої трудові права. ", – наголосив він. Ігор Дядюра

Робота за комп'ютером. Фото: скрін youtube
Робота за комп'ютером. Фото: скрін youtube

Він додає, що підписаний Президентом закон врегульовує питання укладання колективного договору, щоб гарантувати людям дотримання їх вимог в процесі роботи – гідних умов праці, чесного нарахування зарплати, забезпечення поваги та рівності.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Згідно з законом, відтепер колективні договори можуть укладатися фізичною особою, яка використовує найману працю (раніше така можливість існувала лише у юридичних осіб. Закон також врегульовує окремі питання щодо недопущення дискримінації.

"В оголошеннях про прийом на роботу забороняється висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності тощо, які не пов’язані з характером роботи або умовами її виконання. За недотримання норми на рекламодавця накладається штраф", – зазначив Ігор Дядюра. Ігор Дядюра

Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини
Трудова книжка скриншот youtube Вікна-новини

Крім того, на роботодавця покладається обов’язок ознайомлювати працівників з текстом угоди, повідомляти про внесення змін до документа. А винні у не наданні працівнику інформації про деталі колективного договору чи нові поправки, караються штрафом і понесуть дисциплінарну відповідальність.

Окремо у документі уточнюються положення законодавства щодо масового вивільнення працівників для підприємств з різною чисельністю співробітників. Роботодавець повинен не пізніше, ніж за 3 місяці до можливих звільнень, провести консультації з цього питання з представниками профспілкових організацій.

Пост Мінекономіки у Фейсбуці
Пост Мінекономіки у Фейсбуці

Нагадаємо, у МОЗ повідомили про нову недосліджену хворобу - як вберегтися: причини захворювання до кінця не вивчені

Також ми писали, у МОЗ нагадали про обов'язкову вакцинацію під час війни: національний календар щеплень

Нагадаємо, як полегшити свій стан при алергії, коли нема доступу до лікаря: поради МОЗ і графік цвітіння рослин-алергенів