Чимало українців знайшли безпечний прихисток у країнах Європи. Та якщо ви тільки в пошуках, то врахуйте які соціальні гарантії та фінансову підтримку можете отримати в країні, де бажаєте отримати певний статус.

Проєкт на СТБ "Один за всіх" із його ведучим юристом Сергієм Костирою та всією командою повернулись до роботи, аби допомогти українцям та полегшити їхній виїзд та перебування за кордоном на час війни.

Які соціальні гарантії Європа надає українським переселенцям? Та чого варто очікувати українцям у державах Європи? З усім допоможуть розібратися ведучий та експерти проєкту у воєнних спецвипусках "Один за всіх" на телеканалі СТБ!

Сергій Костира, фото: пресслужба СТБ
Сергій Костира, фото: пресслужба СТБ

Німеччина

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років Продати земельний пай може не вийти: які умови ставлять українцям Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Після реєстрації у відомстві із соціальних питань у громаді проживання держава виплачує щомісячно:

  • 367 євро – людини, що проживає окремо

  • 330 євро на особу з чоловіком чи дружиною

  • 294 євро на особу віком до 25 років, які мешкають із батьками

  • 326 євро на дитину від 7 до 14 років

  • 249 євро на дитину до 6 років

(виплати надаються протягом перших 18 місяців)

Повноцінне медстрахування можуть отримати працевлаштовані вимушені переселенці. Ті, хто не працює, можуть скористатися обмеженим переліком медпослуг.

Освіта для дітей: для оформлення дитини варто звернутися в місцевий відділ освіти. Також можна отримати фінансову допомогу на шкільне приладдя – 156 євро на особу.

Школа у Німеччині, кадр з відео
Школа у Німеччині, кадр з відео

Угорщина

Після реєстрації у відомстві із соціальних питань у громаді проживання держава виплачує:

  • 65 євро на дорослу людину

  • 37 євро на дитину

Медстрахування: право на отримання безкоштовних медпослуг можна отримати протягом 6 місяців після отримання статусу.

МЗС Угорщини
МЗС Угорщини

Румунія

Не передбачена фінансова підтримка переселенців від держави. Але діє програма ООН: вона передбачає матеріальну допомогу близко 100 євро на одну особу.

Медстрахування: переселенці мають право на екстрену медичну допомогу, безоплатну медичну допомогу, лікування у випадках гострих або хронічних захворювань.

Надається безкоштовний доступ до освіти для дітей незалежно від статусу.

Зеленський зустрівся з президентом Румунії
Зеленський зустрівся з президентом Румунії

Швейцарія

Допоки живете в притулку для біженців – отримуєте близько 3 євро на день (90–100 євро на місяць)

Польша

Діє соціальне страхування – отримуєте щомісячні виплати на дитину в розмірі 100 євро. Одноразова допомога – 60 євро на особу.

Медстрахування: лікування в стаціонарі, проходження реабілітації та стоматологічні послуги.

Освіта для дітей: можна записати дитину до школи, звернувшись до органу освіти або муніципалітету. Для учнів, що недостатньо володіють польською, школа організовує безкоштовні додаткові уроки

Громадський транспорт в Польщі. Фото: скрін youtube
Громадський транспорт в Польщі. Фото: скрін youtube

Бельгія

Виплати видадуть після тривалої перевірки та набутого статусу тимчасового захисту. Отримання посвідки займе більше місяця.

Якщо виникли проблеми за кордоном і не знаєте куди звернутися – цілодобово працює гаряча лінія Уповноваженого ВР України з прав людини – 0 800 50 1720!

Нагадаємо, що в Україні з 16 травня змінилися правила ПДР: "В час війни не варто забувати про безпеку".

Раніше ми повідомляли, що в Україні різко подешевшали популярні овочі: скільки потрібно віддати для приготування салату.