Повномасштабне вторгнення росії в Україну викликало стрес не лише у дорослих мешканців країни, але й у найменших – наших дітей. Малеча не розуміє, через що що гинуть невинні люди.

У новій рубриці щоденного дайджесту СТБ "Все буде добре" — "Допомога психолога" — Світлана Арефнія (експерт пост-шоу "Холостячка" - "Як вийти заміж") розповіла, як пояснити дитині, чому почалася війна та за що вбивають українців.

Дитина-біженець, фото: Facebook
Дитина-біженець, фото: Facebook

Коли дитина ставить запитання про війну, говорити з нею краще наступним чином:

 1. Пояснюйте дитині, що вона ні в чому не винна. Коли відповідей на питання немає, малеча не розуміє, що відбувається. Вона думає, що ця модель схожа на ситуацію, коли вона у чомусь провинилася перед батьками. У дитини з’являється комплекс вини.

  Популярні новини зараз
  Серіал про чорну королеву "Венздей" від Netflix наздоганяє "Гру в Кальмара": Дженна Ортега збирає рекорди Не гірше квасолі та гороху: вчені довели користь картоплі та підказали, як її правильно вживати Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування Боєць "закарпатських котлів" Микола Тищенко у столиці взявся паплюжити "Пункт незламності"
  Показати ще
 2. Розповідайте дитині, що винний лише ворог, який напав на країну. Ворог слабкий, не може домовлятися, тому діє агресивно, він не вміє по-іншому. Але це треба казати простою дитячою мовою.

 3. Дітям до 4-х років пояснюйте на прикладі іграшок.

 4. Розкажіть про агресію на прикладі тварин: як коли одні тварини бажають захопити територію інших.

 5. Дітям після 6-ти років пояснюйте простими фразами, що ворог несе лихо.

Українці, фото знай.иа
Українці, фото знай.иа