Тисячі українців стали біженцями через розгортання повномасштабної війни військами рф на територіх суверенної України.

Дехто планує повертатись додому, як тільки накал вщухне, хтось вже в дорозі до домівки, а хтось все ж планує залишатись закордоном та шукати там нову роботу. Але паніка захлинає и людям здається, що вони не зможуть знайти роботу не в Україні.

200 українських біженців в очікуванні притулку в США, фото: CNN.
200 українських біженців в очікуванні притулку в США, фото: CNN.

З понеділка по четвер у рубриці щоденного дайджесту "Все буде добре" – "Допомога психолога" – експерти телеканалу СТБ відповідають на актуальні питання українців під час війни. Через повномасштабне вторгнення росіїї на територію нашої держави багатьом українцям довелося виїхати за кордон у пошуках безпеки. Там на них чекало життя з нуля та пошук нової роботи. А багато хто досі боїться зробити крок та почати працювати через страх не знайти гідний варіант для заробітку. Що робити у цьому випадку, розповів психолог Андрій Жельветро.

Психолог Андрій Жельветро, фото: пресслужба СТБ
Психолог Андрій Жельветро, фото: пресслужба СТБ

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

За порадою до експерта звернулася Любава з Києва. З міркувань безпеки жінці довелося виїхати з України до Німеччини. Зараз вона переймається тим, що не зможе знайти роботу за кордоном.

Психолог радить:

  1. Проаналізуйте свої сильні якості, які допомагали вам у професії. Пам’ятайте, що з переїздом особисті і професійні вміння нікуди від вас не поділися.

  2. Позбавтеся обмежувальних переконань щодо себе. Не думайте, що у вас щось не вийде. Це якір, який тягне вниз.

  3. Зробіть усе, щоб покращити свій психологічний стан та зменшити рівень стресу. Займіться спортом, помедитуйте, сходіть до кав’ярні.

  4. Не вимагайте від себе миттєвих результатів. Для того, щоб здобути такий самий рівень у професії, як в Україні, знадобиться певний час.

  5. Почніть якомога швидше вчити мову країни, в якій перебуваєте. Тоді у вас буде більше шансів отримати гідну роботу.

  6. Скористайтеся соціальними мережами для пошуку роботи. Напишіть пост у Facebook, вказавши, що вмієте робити. Надішліть інформацію у всі групи, які об’єднують українців у місті чи країні перебування. Також підпишіться на телеграм-канали з пошуку роботи для українців.

  7. Уявіть найгірший сценарій подій, що з вами може трапитися за кордоном. І домовтеся із собою, у якій з точок його втілення ви ладні піти з собою на компроміс. Наприклад, знайти іншу тимчасову роботу.

  8. Складіть детальний план дій, якщо найгірший сценарій все ж реалізується. Так ви візьмете під контроль свої хвилювання.

  9. Не відкладайте життя на потім. Не втрачайте дорогоцінний час. Чимшвидше ви почнете робити хоча б маленькі кроки, тим більше у вас шансів досягти успіху.

Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка з тих, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.

Нагадаємо, що буде з пенсіями, які неможливо отримати через воєнні дії: пояснення Марини Лазебної.

Раніше ми повідомляли, що зарплату у воєнний час нараховуватимуть по-іншому: уряд вніс зміни.