З початку повномасштабної війни, яку розв'язала росія, в Україні значно знизилися обсяги роздрібного кредитування. Однак, зараз фінансові компанії вже поступово відновлюють діяльність.

Про це розповів Олександр Залєтов, начальник Управління нагляду за фінансовими компаніями Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ.

За словами Залєтова, українські фінкомпанії починають конкурувати з європейськими. Він зазначив, що українці, які були вимушені виїхати за кордон, починають звертатися до європейських кредитних установ, щоб отримати кредит.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

У зв'язку з цим інтеграційні процеси українського та європейського ринків роздрібного кредитування посилюються, через спільне користування даними бюро кредитних історій. Далі інтеграція може продовжитися через запозичення кращих європейських практик та стандартів роботи.

Олександр Залєтов каже, що українські позичальники намагаються в межах своїх фінансових можливостей сумлінно повертати кредити та сплачувати необхідні відсотки за ними, навіть там, де ведуться бойові дії. У Нацбанку зазначили, що зараз це дуже важливо, адже надалі це допоможе активніше кредитувати населення, наближаючи сегмент роздрібного кредитування до довоєнних обсягів.

Популярні новини зараз
Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Головне за ніч: ліквідація путіна, яким буде звільнення Криму, росіяни насмішили допомогою окупантам Чого потрібно позбутися перед Новим роком: залиште в минулому ці 5 речей, щоб почати все з чистого аркуша Як відмити темні рукави та кишені у пуховика: 2 способи без прання та хімчистки
Показати ще

"Ми розуміємо, що сьогодні вони повинні зосередитися виключно на професійній діяльності. Саме тому на період дії воєнного стану ми встановили мораторій на планові та позапланові перевірки, скасували заходи впливу за неподання звітності та інформації, відтермінували строк приведення діяльності у відповідність до вимог нових регуляторних документів тощо. Впевнений, ринок буде відновлюватися і розвиватися", – прокоментував Олександр Залєтов.

Нагадаємо, Нацбанк заморозив курс долара на період війни в Україні: "Після перемоги повернемося до звичного режиму"

Раніше Знай писав, якщо банкноти гривні пошкодив вогонь: як повернути гроші і яку суму відшкодують

Також Знай повідомляв, українська економіка втратить не менше 30% через війну: як це вплине на ціни та курс долара