Кожен день Страсного тижня має свою особливість і певну роль. У 2022 році він триватиме з 18 по 24 квітня і закінчиться світлим святом Великодня.

У найближчі 7 днів не святкують дні святих, не поминають померлих, не проводять вінчання і хрещення — всі обряди в цей період присвячені підготовці до Христового Воскресіння. В умовах війни це як ніколи актуально, адже Бог береже українську землю у війні з окупантами рф. Навіть природа виступає за українців: то шторм нам допоможе, то дощ і вітер.

Як же правильно поводитися в останній тиждень Великого посту.

Вербна неділя, фото Знай.uа
Вербна неділя, фото Знай.uа

У понеділок (18.04) прийнято робити генеральне прибирання в будинку і дворі. З цим днем пов'язана одна з історій про Ісуса Христа. Одного разу він йшов зі своїми учнями і побачив інжирне дерево, яке хоч і росло, але не приносило плодів. Ісус порівняв його з людьми, які хоч і живуть, але страждають від духовної безплідності. Віра, милосердя, поблажливе ставлення до ближніх – це те, що допомагає людині відчути душевний світ.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Великдень - Фото 0352.ua
Великдень - Фото 0352.ua

У вівторок (19.04) прийнято влаштувати день великого прання. Також слід приготувати одяг, в якій сім'я відправиться до церкви. Діставалися кращі вбрання, яскраві хустки і червоні намиста.

Оскільки головний колір свята-червоний, то в прикрасах костюмів повинен бути присутнім Червоний, Пурпурний і помаранчевий кольори.

У церкві в цей день читають притчі про десять дів, про вірного і невірного рабів і про Страшний суд.

У середу (20.04) згадують історію про зраду Іуди Іскаріота. Хоч згодом Юда розкаявся у скоєному, прийшов у відчай і вчинив ще один тяжкий гріх – він повісився на гілки осики.

В Велике середовище всі господарські справи треба було закінчити. Адже до світанку четверга в будинку повинна сяяти чистота.

Також в цей день наші предки готували яйця до фарбування. Їх добре мили з милом і витерали насухо. Слід приготувати все, що знадобитися для їх розпису і фарбування.

У це середовище сповідь має особливу силу, тому віруючі можуть сходити до церкви і покаяться в своїх гріхах.

Крашанки
Крашанки / Pixabay

Четвер (21.04) перед Великоднем відомий, як Чистий Четвер. За традицією, саме в цей день печуть паски-символ Тіла Христового.

Звичайно ж, в Чистий четвер всім домочадцям належало помитися. Люди вірили, що обмивання з молитвою очищає не тільки тіло, а й душу.

У цей день на ранковій Літургії всі причащалися. А ввечері вся сім'я ходила до церкви на пристрасті-особливе богослужіння, на якому читаються 12 уривків з Євангелія про останні години земного життя Христа і його хресної смерті.

Наступний день - Страсна п'ятниця (22.04). День жалоби, бо саме в п'ятницю розіп'яли Ісуса. Служба в цей день присвячена спогаду про страждання Спасителя на хресті. З вівтаря виносять плащаницю, зображення Христа, що лежить у гробі, а віруючі схиляються до неї.

Великдень, паски - фото ua.depositphotos.com
Великдень, паски - фото ua.depositphotos.com

Страсна п'ятниця - день найсуворішого посту, в якому слід утриматися від їжі.

Також в цей день не можна шити, прати, колоти дрова, що-небудь нарізати. Наші предки вважали, що в Страсну п'ятницю не можна співати, голосно розмовляти і, тим більше, сміятися.

Велика Субота (23.04) називається тихою. Субота-це кульмінація Страсного тижня.

Багато віруючих прагнуть потрапити в храм, щоб взяти участь у пасхальній службі, яка починається приблизно з 23 години суботи до 2-3 годин неділі. Постояти можна і протягом декількох хвилин, і протягом усього часу – в залежності від можливостей здоров'я. Але краще, звичайно, дочекатися закінчення богослужіння.

Віруючі згадують страждання Господа, а ще приносять фарбовані яйця і паски в храм, щоб освятити їжу. Також в суботу в Єрусалимі, в Храмі Гробу Господнього, сходить Благодатний вогонь.

Нагадаємо, що в Україні порахували, у скільки обійдеться Великодній кошик у 2022 році.

Раніше ми ділилися рецептом шоколадної сирної паски у 2022 році: без духовки, без яєць, але з фініками і мінімумом калорій.

Також ми повідомляли, як зробити глазур на паску без яєць у домашніх умовах.