Українці, які втікають за кордон зі своїми домашніми улюбленцями, повинні знати, якими правилами при цьому керуватися. Корисну інформацію надали в спільноті uanimals.official.

Отже, що важливо знати про перетин кордону з тваринами:

Українці, які тікають до Словацької, Чеської республік, Польщі, Угорщини, Румунії можуть завозити тварин без документів. Всі потрібні папери можна зробити на кордоні‼ На кордоні зі Словаччиною на всіх чотирьох прикордонних переходах тварин пускають без документів, без паспортів чи карти щеплень.

Тваринам, які не відповідають звичайним умовам, необхідно буде залишитися на карантин (в середньому на п’ять днів), який влаштовує Словаччина.

Домашні улюблениці - коти. Фото: Youtube
Домашні улюблениці - коти. Фото: Youtube

Популярні новини зараз
Нові ліміти споживання електрики: які зміни запровадили в Україні з 8 лютого Київ не витримає потужного землетрусу: новобудови до 7 балів, у старих немає шансів Пенсіонери можуть отримати надбавку 500 грн після індексації: кому взагалі не пощастить Розоримося не лише на яйцях: у лютому значно подорожчали популярні продукти
Показати ще

Особі, що виїжджає, треба заповнити форму, вказавши необхідні дані на кордоні. Ця форма передається державній ветеринарній адміністрації (ŠVPS). Звідти форму направлять на конкретну станцію, де тварину помістять на карантин.

Господаря триматимуть в курсі подій, і отримає улюбленця після карантину.

Безпритульних тварин приймає організація «Чехословацька програма кастрації».

Ввезення тварин до Чеської Республіки:

собак, котів та тхорів пускають в країну без позначення тварини мікрочіпом або татуюванням. Документи та експертизи не потрібні.

Бездомні собаки, фото: скріншот з відео
Бездомні собаки, фото: скріншот з відео

Після в’їзду в Чехію для тварин діятиме десятиденний карантин.

Впродовж 72 годин тварину огляне в клініці приватний ветеринар, який виключить наявність сказу.

З 5-го по 10-й день карантину тваринку повторно оглянуть на сказ. Якщо вона здорова, їй зроблять щеплення та видадуть сертифікат.

Інших домашніх тварин жодним чином не обмежують.

Нагадаємо десять порад, як заспокоїти вихованців під час обстрілів.

Читайте також, як кішка, зникла на 7 років, подолала 3 тисячі кілометрів заради господарів.

Крім того, для тих, хто в укритті з котиком: як правильно зупинити тічку масажем та без ліків.