Коли починає діяти "дитячий" Закон?
Головними новинами сьогоднішнього пленарного засідання Парламенту став виклик на "баттл" Володимира Зеленського та повідомлення про десятки побитих і понад 70 затриманих під час сутичок із поліцією в Урядовому кварталі. Та не обійшлося і без прийняття важливих законів – 299 голосами "За" нардепи затвердили в цілому законопроект "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім'ї та родичів" № 3881. Деталі з'ясовували Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Мінімум – 1050 грн: хто платитиме?
Згідно із проголосованим Законом, сукупний розмір аліментів не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
"Законопроект розроблений для встановлення єдиного мінімального розміру аліментів для дітей – незалежно від того, з яких суб’єктів вони стягуються. Тим самим, він забезпечить стабільність сімейного законодавства України", - зазначив голова підкомітету з питань організації та діяльності адвокатури, органів надання правової допомоги Володимир Ватрас.
Проте, змінитися має не лише грошова сума.
"Не варто забувати, що сімейне законодавство передбачає додаткові, субсидіарні аліментні зобов'язання, що виникають у разі неможливості одержання аліментів від осіб, які зобов'язані їх сплачувати в першу чергу – батьків. Даний обов'язок покладається на інших членів сім'ї та родичів: бабусю, діда, прабабу, прадіда, братів, сестер, мачухи, вітчима тощо", - зазначає один з ініціаторів законопроекту, народний депутат від партії "Слуга Народу" Володимир Ватрас.
Держдопомога і виправлення "упущень"
Нардеп наголосив на виправленні законодавчого "упущення" 2017 року.
"У 2017 році Верховна Рада, збільшуючи мінімальний розмір аліментів для дітей, що стягується з батьків, поза увагою залишила збільшення мінімального розміру аліментів, що стягується з інших членів сім'ї та родичів. Тим самим законодавець допустив дискримінацію дітей у різних видах аліментних зобов'язань", - відзначає один з ініціаторів законопроекту, нардеп Володимир Ватрас.
Не обійшлося і без позитивних несподіванок – законопроект закріплює розмір тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.
Її розмір теж становитиме не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
"Також Закон започатковує тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів", - наголошує Володимир Вартрас.
Даний Закон набирає чинності майже миттєво – а саме з дня його опублікування.
А Кабміну дається 3 місяці, аби привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що подарували депутати Володимиру Зеленському на День народження - президенту виповнилося 44 роки.