У четвер, 20 січня-Іоанна Предтечі. Важливий день, який необхідно провести правильно. Які народні традиції існують на цей день.

Він був останнім пророком і провів обряд хрещення Ісуса Христа. З цікавих традицій на цей день-віруючі люди відвідують храм і залишаються там на службу.

Ікона, фото: вільне джерело
Ікона, фото: вільне джерело

Починаючи з цього дня люди починали переходити в звичайний ритм життя, так як свята вже закінчилися.

У цей день тваринам лунала їжа з кута і починалася господарська діяльність, а жінки вже починали діставати полотна і нитки, щоб займатися рукоділлям.

Популярні новини зараз
Олександр Пономарьов захопився, як бійці ЗСУ ювелірно знищують техніку окупантів: "Горить, палає" Вечірка рептилій: 60 новонароджених змій раптово виповзли з ванної орендованого будинку Байден побив путіна: в The Sims вийдуть нові ігрові набори Moonlight Chic і Little Campers - створити бункерного діда тепер простіше Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

Ікона, фото: вільне джерело
Ікона, фото: вільне джерело

Також, в цей день православні християни відзначають Собор святого пророка Івана Хрестителя. Він був дуже чесною людиною, і передбачав появу Ісуса Христа, після чого освятив його в річці Йордан.

У цей день заборонено вранці вмиватися, інакше вас можуть обдурити. Від незнайомих людей подарунки найкраще не приймати, інакше все вкрай погано закінчиться.

Ікона, фото: вільне джерело
Ікона, фото: вільне джерело

Ну, і звичайно ж, народні прикмети на четвер, 20 січня. Якщо на вулиці туман і дощ, то варто очікувати хорошого врожаю зернових. Ясна і сонячна погода в цей день пророкує спекотне і сухе влітку. Малюки, яких хрестили в цей день, будуть щасливі все своє життя.

За допомогою молитви люди просили у святого Івана Хрестителя здоров'я для всієї своєї сім'ї.

Ікона, фото: вільне джерело
Ікона, фото: вільне джерело

Святий Іване, Предтечі і хрестителю Господній! Про тебе говорити святий євангелист, що ти — чоловік, послання від Бога, щоб дати свідоцтво про Світло, і щоб усі увірували в ті правдиве Світло, що прийшло на цей світ просвітити кожну людину. Після тебе мало Воно прийти, але Воно було перше, ніж ти, бо Воно було від віків. Про тебе, всехвальний пророче, свідчить Сам Господь, коли каже, що Ти-більший від усіх інших. Старозавітні пророки провіщали Христа-Месію словами, а ти вказав на Нього рукою і відважно проголосив: "Це — Агнець Божий, що бере на Себе гріхи світу".

Ти-Божий проповідник покаяння, ти хрестив розкаяних в Йордані, ти вдостоївся власною рукою діткнутися верху голови Царя Бога. Ти-перший мученик, ти посників і пустинників наставник, ти-вчитель чистоти, ти — близький друг Христа. Через тебе Господа прошу, до тебе припадаю: не відмов Мене твого — перед Ним — заступництва, щоб душа моя відновилася правдивим покаянням, смиренням і наверненням до Ісуса, немов іншим хрещенням, бо ти був проповідником покаяння і хрестителем. Разом зі мною випроси мені у премилосердного й всеблагого Творця ласку, щоб я міг (могла) одержати Його прощення гріхів і міг (могла) безперешкодно увійти колись туди, куди ніщо скверне, брудне й гидотне не може ввійти, у Небесне Царство. Амінь.

Церква, православні свята - фото ПЦУ
Церква, православні свята - фото ПЦУ