У Законі України "Про платіжні послуги" (Фінансовий моніторинг) говориться, що банкам буде дозволено блокувати карти громадян, якщо буде помічено анонімне поповнення рахунку на суму понад п'ять тисяч гривень.

Але це стосується тільки переказів протягом однієї доби, це загрожує тимчасового блокування рахунку, картки при зверненні до клієнтів за роз'ясненнями, бо існує обов'язкова ідентифікація платників.

Людина біля банкомату, фото: Знай.ua
Людина біля банкомату, фото: Знай.ua

При цьому, є деякі категорії платежів, на які не поширюються дані норми Закону. Так, без питань на Вашу адресу, можна оплачувати житлово-комунальні послуги, податки, штрафи та інші обов'язкові збори, платежі незалежно від суми; кредит на суму до 30 тисяч гривень; здійснювати перекази для оплати послуг і товарів; готівкові перекази до 5 тисяч гривень і зняття коштів з банківської карти.

Закон "Про платіжні послуги", скріншот: zakon.rada.gov.ua
Закон "Про платіжні послуги", скріншот: zakon.rada.gov.ua

Популярні новини зараз

Донька Сніжани Єгорової, яка підтримала Путіна, "відреклася" від матері: "Відчуваю сором"

"Холостяк" Міша Заливако "злив" ідеальну Анну Богдан, ходить вдома в чому попало -"У масках, з рушником на голові"

Вакцинувався 27 разів і хоче ще: українець їздить містами й "випрошує" дози, рекорд - 5 за день

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Показати ще

Закон "Про платіжні послуги", скріншот: zakon.rada.gov.ua
Закон "Про платіжні послуги", скріншот: zakon.rada.gov.ua

"Що вони мають на увазі під анонімними платежами? Якщо платіж не від людини, а від інтернет-платіжної системи, то він блочиться? Не зрозуміло", "Раніше не йшлося про декілька перекладів по 5000 в день. Ідентифікації підлягали тільки перекази понад 5000 одним платежем. Ось і все. Тому можна було без проблем поповнити карту кілька разів по 5000", "Не було добового ліміту в 5000, а тільки обмеження одноразового платежу 5000", - пишуть користувачі в коментарях.

Нагадаємо, отримав чужі борги "в подарунок" за 90 гривень? Українець купив номер Lifecell і почав отримувати тривожні повідомлення

Як повідомляв "Знай.ua", пільги для будинків з електроопаленням: українцям запропонували отримати 50% знижки, з жовтня по квітень

Знай.ua писав, українською підліткам виплатять "підступну тисячу" після вакцинації: Кабмін назвав умови