В Україні залютував січень! Саме час витягати дублянки, шапки і теплі черевики. Правила того, як не замерзнути в січневі морози, нагадали у сюжеті програми «Факти ICTV».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТам нагадали, що тривале перебування на морозі першими відчувають кровоносні судини кінцівок, мерзнуть пальці рук, ніг і відкриті частини тіла: ніс, лоб, підборіддя, щоки.
За можливості не варто довго затримуватись на холоді, потрібно одягатися у теплий зручний одяг та взуття. На тривалі прогулянки краще взяти із собою гарячий чай. Ці прості правила врятують від переохолодження та обмороження.
Проблеми починаються, коли температура опускається нижче 10 градусів морозу. Обморозити шкіру можна за півгодини перебування на такому морозі.
Лікарі радять вдягатися в три шари одягу: білизну, светри і верхній одяг. Взуття бажано мати на товстій підошві. Речі мають бути нетісними, адже інакше тепло не зберегти.
Обов’язково рухайтеся, не сидіть. Не вживайте алкоголь в жодному разі!
Першими обморожуються підборіддя, вуха і ніс. Не варто розтирати їх снігом – краще просто зігріти долонями.
Грітися після переохолодження чи обмороження водою не можна, застерігають рятувальники. Так само, як і змащувати постраждалі ділянки жиром чи кремом. Краще сховати руки під теплу ковдру і налити собі гарячого чаю.
Пальцями ніг потрібно рухати у взутті, щоб не замерзли. Якщо ж ви обморозилися до пухирів, звертайтеся до медиків.
Перед виходом на вулицю краще поїсти щось калорійне, кожної години заходити в приміщення. А ще краще – перечекати кілька морозних днів удома.
Нагадаємо, що поради від полярників на зиму: як не перетворитися в "бурульку" на морозі, ці правила можуть зберегти життя.
Раніше повідомляли, що українців накриють морози до -17 градусів
Також, у вагон Укрзалізниці прийшла " Зимова казка – замети не гірші за Карпатські.