В Україні введуть державне регулювання цін на цілий ряд продуктів. Це означає, що на визначені продукти не можна буде встановлювати високу торгову націнку.

Відповідне рішення було ухвалене під час сьогоднішнього засідання уряду.

Так, стало відомо, що уряд заборонив встановлювати торгову націнку на перелік харчових продуктів понад 10%.

Супермаркет, фото: Знай.ua
Супермаркет, фото: Знай.ua

Цим рішенням Кабмін заборонив встановлювати торговельну націнку понад 10% на:
  • крупу гречану;
  • цукор-пісок;
  • борошно пшеничне вищого ґатунку;
  • макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку);
  • молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);
  • олію соняшникову;
  • яйця курячі категорії С1;
  • птицю (тушку курячу);
  • масло вершкове з жирністю 72,5%.

Споживча інфляція в Україні в грудні 2021 року в річному вираженні - у порівнянні з груднем 2020 року - становила 10,0%, сповільнившись з 10,3% у листопаді. З початку 2021 року, за січень-грудень, інфляція склала 10%.

Популярні новини зараз
Перші мобілізовані путіним вже отримали по квитку до кобзона, та оточення Лиману: звіт Тома Купера "Кухар" путіна пригожин визнав, що ППК "Вагнер" створено спеціально для війни в Україні ще 2014 року Загальна мобілізація в Україні: які види повiсток існують, і чи означають вони негайне відправлення на фронт Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку"
Показати ще

Супермаркет, фото: Знай.ua
Супермаркет, фото: Знай.ua

Через постійне зростання цін на продукти в Уряді заговорили про впровадження "продуктових карток". Вони передбачені для громадян з низьким доходом. Однак, поки що влада не назвала критерії отримання продуктових карток.

Ці картки призначаються для малозабезпечених. За різними підрахунками, в Україні наразі налічується від 20% до 50% бідного населення.

Нагадаємо, українські виробники накрутили ціну на продукти на 62 відсотки: що подорожчало найбільше. У порівнянні з кінцем 2020 року спостерігається серйозне підвищення вартості

Також Знай писав, ціни на продукти в Україні у 2022 році злетять через рекордну вартість енергоносіїв. Рекордні ціни енергоносіїв в 2021-му році перетворюються на рекордні ціни на їжу у 2022-му

Також Знай повідомляв, гречка по 31 і хліб по 10: у скільки обходиться продуктовий кошик в Казахстані, порівняння з Україною