Понад пів тисячі автозаправних станцій не дотримуються законодавства, працюють без ліцензій та нехтують безпекою оточуючих. Де продають найгірший бензин в Україні та чим він небезпечний, з’ясовували журналісти програми «Гроші» на каналі 2+2.

Відео можна переглянути за посиланням.

Фахівці наголошують: 25% пального в нашій країні — фальсифікат. Одна з причин цього те, що в Україні працюють нелегальні міні-заводи з переробки нафти. Вони виробляють неякісний прямогонний або, так званий, стабільний бензин і перепродають його без сплати податків. Показники токсичного спирту – метанолу – в такому бензині перевищують усі допустимі норми. Його ціна невисока, а сплачувати акциз не потрібно. Метанолова домішка є основною до марки 92 бензину, який перетворюється на умовний 95.

Фото: "Гроші", бензин
Фото: "Гроші", бензин

В Україні налічують як мінімум 25 нелегальних бензинових заводів. За приблизними підрахунками, через їх тіньовий бізнес бюджет країни втрачає щонайменше 20 мільярдів гривень на рік. Найбільше «чорних» АЗС на Київщині, Дніпропетровщині та Львівщині. Вони працюють напів або повністю нелегально.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: зарплати в 35 тисяч, бортпровідники "здали" п'яну Волочкову, а Трінчер отримала від хірурга за невдалі груди

57-річна Моніка Беллуччі розповіла, як виглядати бездоганно без жодної пластики: "Не залежить від віку"

"Ви довго працюєте": начальник впав з даху і загинув на місці, показуючи, як швидко збивати бурульки

"Синій" мужик заснув на залізниці при -18 і не прокинувся, коли над ним проїхав поїзд: святкує другий день народження

Показати ще

Фото: "Гроші", бензин
Фото: "Гроші", бензин

Варто додати, що фальсифікований бензин «вбиває» не лише двигуни автомобілів та провокує поломки автівок, а й негативно впливає на довкілля і здоров’я людей. Для того, аби подовжити життя своїй машині і не сприяти нелегальному бізнесу «чорних» АЗС, експерти радять звертати увагу на асортимент пального, спосіб оплати та цінову політику.

Фото: "Гроші", бензин
Фото: "Гроші", бензин

Незважаючи на це, чимало автовласників обирають пальне, орієнтуючись саме на його ціну.

Нагадаємо, Знай повідомляв, що в Тернопільській області еко-активісти зафіксували самоуправство і свинство співробітників лісгоспа. у Збаразькому районі в лісі було виявлено місце, де лісгосп пиляв дерева і розчищав сухі гілки, а потім залишив після себе звалище.

Також Знай писав, що у Києві посеред дороги відкрився вхід до Нарнії", городяни лютують: не приведи Господь...

Крім того, харків'янин на подвійному "мотосипеді" утер носа Ілону Маску: "Санич їде".