З настанням морозів більша частина водойм України вкрилася кригою. Щороку, незважаючи на попередження рятувальників, люди, ризикуючи власним життям, виходять на лід. Поради, які допоможуть врятуватися в екстремальній ситуації, підготували журналісти програми «Джедаі» на каналі 2+2.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідео можна переглянути за посиланням.
За останній місяць у водоймах загинуло близько трьох десятків людей, ще більше вдалося врятувати. Здебільшого, люди недооцінюють небезпеку тонкого льоду і виходять на нього. Рятувальники наголошують, що лід, який має товщину 10-15 см біля берега і здається безпечним, набагато тонший на середині водойми.
У разі, якщо людина провалилася під воду, треба дотримуватися наступного алгоритму дій: упертися ліктями в кригу, без різких рухів підтягнути себе на лід, вибиратися з того боку, з якого провалилися, а далі обережно і поволі повзти.
Особливо уважними на льоду необхідно бути рибалкам. Обов’язково мати при собі рятувальний набір: 20-метрову мотузку, цвяхи та гостру палицю.
«Забороняється перевіряти міцність криги ударами ніг. Під час руху по поверхні льоду необхідно оминати небезпечні ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Біля місць з рослинністю лід завжди тонкий та крихкий», — зауважує Андрій Ткач, співробітник ДСНС України в Черкаській області.
Варто зазначити, що перебування людини у воді температурою 2-3°С несе смертельну небезпеку через 10-15 хвилин. Якщо температура води від –2°С, смерть може настати через 5-8 хвилин. У ДСНС закликають утриматися від прогулянок по кризі і не виходити на лід без нагальної потреби.
Нагадаємо, під Києвом двоє янголят пішли під лід – мама вже ніколи не обійме доню.
Як повідомляв портал "Знай.ua", батьки просять у Зеленського скасувати ЗНО і заборонити мобільні телефони в школах. Українці просять заборонити учням користуватися мобільними телефонами.
Також "Знай.ua" писав, що українці просять про субсидії для всього населення країни: "В кого дохід, не перевищує 50 тисяч гривень". Українці просять призначити субсидії всьому населенню країни.