У студентські часи були щасливі ті, у кого була стипендія. Так, на неї прожити було важко, але вона давала відчуття якоїсь пошани і, що не кажи, а гроші, вони і в Африці гроші, хоч і мінімальні.

Зараз студенти денної форми навчання вищих навчальних закладів, учні в академіях, університетах та інститутах за спеціалізацією бакалавр, магістр та аспірант щомісяця отримують 2000 грн. Особам, які отримують підвищену стипендію, у 2022 році передбачено нарахування – 2550 грн.

Студенти коледжів і технікумів денної форми навчання отримують щомісячну допомогу в розмірі 1510 грн. Підвищена стипендія становить 1930 грн.

Студенти профтехучилищ щомісяця отримують 1250 грн. Підвищеної стипендії для даних навчальних закладів не передбачено.

Студенти, фото: Знай.uа
Студенти, фото: Знай.uа

Популярні новини зараз
Астрологиня назвала три міста, де буде небезпечно: радить приготуватися до "спекотного" квітня Цінували за практичність навіть за океаном: як виглядав експортний варіант легендарної "Таврії" Оля Цибульська розповіла, чому після 30 років відпадає необхідність у камасутрі: "У які б пози..." Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Однак, Ірина Верещук (міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій) заявила, що деяким категоріям студентів можуть збільшити допомогу до 6500 гривень.

Так кому ж пощастить, адже зрозуміло, що ощасливлять не всіх.

За словами чиновниці, в останні роки спостерігається невелике зниження числа молодих людей, які приїжджають здобувати освіту з окупованих територій.

І це, за словами Верещук, змушує уряд вживати заходів, щоб дати молоді нормально вчитися і жити в Україні.

Міністр сподівається, що її ініціативу підтримають в уряді. Про це вона зявила в ефірі "Крим.Реалії"

Отже, про збільшення стипендій замислюються, але торкнеться це тільки студентів з Криму і окупованих територій Донбасу. Да уж, так і з гуртожитку можна буде з'їжджати...

Нагадаємо, що студенти вимагають прирівняти стипендії до мінімалки.

Раніше ми повідомляли, що тисячі Зеленського вистачить не для всіх українців: у Кабміні повідомили, кого "ощасливлять".