Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

За його словами, перший етап обмежень вводить заборону на розповсюдження тонких і надтонких пластикових пакетів у супермаркетах, аптеках, закладах харчування тощо. Більш міцні пакети з цупкого пластику дозволяється лише продавати. За їх безкоштовне розповсюдження - загрожує штраф до 17 тисяч гривень. Обмеження не стосується біорозкладних пакетів та надтонкої первинної упаковки для свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів та льоду.

"Від пластикових пакетів в останні роки відмовляються все більше країн. Адже саме ця ніби-то зручна побутова одноразова дрібничка складає значну частину небезпечного пластикового сміття. Щороку в усьому світу використовують близько 500 мільярдів пластикових пакетів. Левова частка від цього потрапляє у природу і протягом десятиліть забруднює навколишнє середовище", - сказав Яловий.

Він зазначив, що деякі мережі супермаркетів вже давно готуються до переходу на біорозкладні пакети і зможуть легко замінити заборонені пакети на дозволені. Безлічі ж дрібних магазинів, які звикли користуватися звичайними одноразовими "маєчками", доведеться розв'язувати проблему по-своєму.

"Наскільки готова Україна та українці до заборони, побачимо вже за два дні. Тим часом більш раціональні покупці вже давно користуються багаторазовими торбинками з тканини. Цілком підтримую таку альтернативу - це естетично, економно та екологічно", - додав Яловий.

Популярні новини зараз
Популярна каша стала знову дешевою: яку ціну пропонують українські магазини Янукович із "Квартал 95" Олександр Пікалов показав, у якому "спецназі" перебуває: "Патруль, десь під Києвом" Оля Цибульська розповіла, чому після 30 років відпадає необхідність у камасутрі: "У які б пози..." Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще