Традиційно 9 грудня православний світ відзначає день освячення храму Георгія Побідоносця в Києві. У народі цей день ще називають Юріїв. Святий народився у благочестивій християнській родині та став відомим за свої подвиги, особливо коли подолав величезного та жахливого змія, який оселився в озері.

Вважається, що Юріїв день був створений в 1497 році Іваном III. Це був день, коли прості селяни могли вибирати собі нового пана, і переходити до нього. Цей період був обраний не просто так, тому що у цей час закінчувалися всі роботи на полях, і попереду була зима, передає "goodhouse".

Існує думка, що цей день був скасований 1581 році. Саме в цьому році була прийнята церковна реформа, яка говорила про те, що церкви більше землі не покладені. Вони не повинні вирощувати для себе ніяких культур, зерна чи овочів, і тепер будуть жити тільки за кошти, які виділяють ним правителі.

9 грудня — Юріїв день
9 грудня — Юріїв день

Зауважимо, що саме в Юріїв день багато хто з селян переходили на монастирські землі. Тобто на землі, які належали церкві, тому що на них було набагато простіше працювати та стягувався менший податок. Ця реформа по суті скасувала Юріїв день, бо сенсу переходити від одного господаря до іншого у селян не стало. Адже практично всі поміщики намагалися вичавити з селянина максимум всього.

Популярні новини зараз
Електроенергія все ж таки подорожчала, але не для всіх: кому треба платити більше і за що Встигнути до 3 квітня: у ДТЕК пояснили, що необхідно зробити всім українцям У клієнтів ПриватБанку ночами з карт зникають сотні гривень: банк звинувачує їх самих Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх
Показати ще

Остаточно покінчено з Юрієвим днем було в 1649 році, коли прийняли документ, що повністю ліквідовував права селян переходити від одного поміщика до іншого. Відповідно саме з цієї дати селяни стали кріпаками, тобто назавжди прикріпленими за певною землею і землевласником.

"Ось тобі бабуся і Юріїв день" значення фразеологізму

Після 1581 року і виникла прислів'я "Ось тобі бабуся і Юріїв день". Означає скасування надій та гірке розчарування. Адже багато селян чекало на цей день, аби покінчити свої відносини з паном, і перейти на монастирські землі. А у них відібрали таку можливість.

Традиції в цей день.

В цей день прийнято згадувати про воїнів, які захищали свою батьківщину. На свято Георгія слабких чоловіків та хлопців парили в бані, б’ючи їх віниками з дубового листя. Після цього їх натирали вовчим жиром, адже вірили, що це додасть сміливості та сили.

9 грудня — Юріїв день
9 грудня — Юріїв день

У цей день не можна ходити на полювання, адже існує ризик постраждати від нападу хижаків. Якщо ви й цей день збираєтесь в довгу подорож, обов'язково зранку сходіть в церкву та замовте молебень про безпечну й вдалу дорогу.

До Юрієвого дня намагалися розрахуватися з усіма боргами, адже вірили, інакше життя принесе фінансові труднощі.

Народні прикмети в цей день.

На гілках дерев іній — до гарного врожаю наступного року.

Вовки заливають недалеко від людських домівок, чекайте сильних морозів.

В цей день на вулиці мороз — вся зима буде такою.

Свято, 9 грудня

У цей день відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією, день різдвяної листівки та день техно-музики. Також 9 грудня Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів.

Іменини 9 грудня: Юрій, Богдан, Федот, Василь, Георгій, Іван, Інокентій, Михайло, Назар, Петро, Яків

День народження:

Цього дня у 1608 році народився видатний англійський поет Джон Мілтон, а у 1748 році французький хімік Клод-Луї Бертолле, який вперше використав хлор для відбілювання паперу та тканини.

У 1863 році народився Борис Грінченко - український письменник, етнограф, мовознавець, перекладач. А в 1842 році в Англії вийшла перша серійна різдвяна листівка.

Нагадаємо, у ПЦУ розповіли, чи можна жінкам ходити до храму під час менструації: "Оскверняє" дім Божий"

Раніше Знай писав, день Святої Катерини 7 грудня: що обов'язково потрібно зробити жінкам, аби вдало вийти заміж

Також Знай повідомляв, день святого великомученика Прокопія Читця - 5 грудня: як правильно просити про здоров'я і що обов'язково потрібно зробити жінкам