Уряд посилив правила, що стосуються невакцинованих громадян-вони набудуть чинності з понеділка, 6 грудня 2021 року.

У Міністерстві охорони здоров'я України вже підготували серію роз'яснень про основні зміни, пов'язані з "жовтим" і "червоним" рівнях епідемічної небезпеки. Громадські заклади в першому з двох названих регіонів можуть працювати лише тоді, коли всі співробітники мають хоча б одну дозу вакцини проти коронавірусу (COVID-19), довідку про одужання або негативний тест, що діє протягом декількох днів.

Українці, фото: znaj.ua
Українці, фото: znaj.ua

А ось відвідувати такі заклади можуть люди з такими ж обмеженнями. І найголовніше - тепер у відвідувачів зобов'язані перевіряти наявність Сovid-сертифікатів, тоді як раніше можна було вибирати формат при з дотриманням обмежень або навпаки. Відмінність обмежень в "жовтої" і "червоної" зонах полягає у використанні документів про отримання щеплення. Більш жорсткі вимоги зобов'язують наявність двох доз вакцини.

Термін дії жовтого covid-сертифіката зменшується всього до 30 днів, тоді як раніше період був до 120 днів. Міністерство охорони здоров'я закликає не зволікати і звертатися до центрів масової вакцинації або поліклініки для отримання другого щеплення, щоб убезпечити себе і мати доступ до громадських закладів.

Популярні новини зараз

24-річна Тіна Кунакі показала, чим краща за Моніку Белуччі - саме за це її покохав Венсан Кассель

Вакцинувався 27 разів і хоче ще: українець їздить містами й "випрошує" дози, рекорд - 5 за день

Астролог Ганна Вергелес заявила, що всі Тельці та Скорпіони протягом року проходитимуть свої кармічні уроки

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Показати ще

Вакцинація, скріншот: YouTube
Вакцинація, скріншот: YouTube

Нагадаємо, в Україні Covid-19 перед робочим тижнем трохи ослаб, перейшовши на літні показники: статистика МОЗ на 5 грудня

Як повідомляв "Знай.ua", систему не обдуриш? Антиваксер прийшов на щеплення з силіконовою рукою, але медики виявилися хитрішими

Знай.ua писав, лікарі не зафіксували летальних випадків від вірусу "Омікрон": Заява ВООЗ