З'явилася інформація, що з 1 січня 2022 року всі сервіси Google, в тому числі YouTube Premium і Drive, а також програми та ігри з Play Маркет, можуть подорожчати на 20% дорожче. Листи з інформацією про це компанія почала відправляти своїм користувачам ще з 1 грудня цього року.

Зміни торкнуться звичайних українців і приватних підприємців. Юридичні особи і раніше платили податок за користування Google Cloud.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських телеканалів.

Google, фото: Getty Images
Google, фото: Getty Images

Зміни пов'язані із Законом №1525-ІХ, який було прийнято у червні цього року. З його допомогою хотіли обкласти податком великі технологічні корпорації (не тільки Google). Однак, як і передбачалося, заплатять за це самі українці. Ймовірно, що до кінця грудня про подорожчання оголосять і інші зарубіжні компанії, які надають цифрові послуги.

Популярні новини зараз
У Пенсійному фонді розповіли про "хитрість" для збільшення пенсії: хто і як може скористатися Аlyona Аlyona дізналася про горе українок і вирішила показати свої прокладки: "Гарно жити не заборониш" Цінували за практичність навіть за океаном: як виглядав експортний варіант легендарної "Таврії" Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх
Показати ще

Тепер компанії, які надають електронні послуги українцям і не є резидентами нашої країни, повинні платити 20 відсотків ПДВ. Закон набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Спочатку його прозвали "закон на Google". Однак насправді, він торкнеться всіх великих зарубіжних цифрових сервісів, якими користуються українці: Apple, Amazon, Meta( екс-Facebook), Microsoft, Netflix, Spotify, Steam, Coursera і т.д. його зобов'язані платити всі, чий річний оборот операцій перевищує 1 млн гривень.

Українці, фото: znaj.ua
Українці, фото: znaj.ua

Під дію податку потрапляють такі послуги:

- фільми та книги, які ми дивимося і читаємо онлайн,

- ігри та програми з магазинів додатків (у тому числі GooglePlay Маркет і App Store),

- підписка на електронні газети та журнали,

- підписка на стрімінги,

- доступ до баз даних, у тому числі користування пошуковими системами,

- хмарні сховища,

- дистанційна освіта в інтернеті, де учасники виконують завдання онлайн, а оцінки виставляються автоматично або з мінімальною участю педагога,

- програмне забезпечення та його Дистанційне обслуговування,

- надання рекламних послуг.

До нього не відносяться:

- онлайн-навчання, якщо Інтернет використовується виключно як спосіб комунікації між учнем і викладачем,

- консультації по електронній пошті,

-онлайн-замовлення та бронювання товару, який постачають без використання Інтернет,

- товари у складі яких є електронні послуги, якщо вони входять до його вартості.

Нові цінники на продукти Google, скріншот: Instagram
Нові цінники на продукти Google, скріншот: Instagram

Автор законопроєкту - голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат від Партії "Слуга народу" Данило Гетманцев.

Раніше повідомляли, як захиститися від обмороження при холодах: поради лікаря для українців на зиму 2022.

Як повідомляв Знай.uа, вистачить всій країні і будемо продавати? Під Харковом виявлено велике родовище газу, рекордних розмірів.

Знай.uа писав, подорожчає все - від інтернету до квартир: українці вимагають не підписувати закон 5600 і ось чому.