У вівторок, 30 kистопада, православні українці в День пам'яті Григорія Чудотворця вшановують відомого богослова і єпископа Неокесарійського. Згідно з давніми традиціями в цей день наші предки проводили гучні гуляння і вже їздили на санях (звичайно, де це можна було зробити в листопаді - ред.) в цей день також є кілька строгих заборон, які не можна порушувати.

Пропонуємо нашим читачам дізнатися більше про це свято, його історію, а також прочитати потужну молитву.

Григорій Чудотворець, фото:Храм Большое Вознесение
Григорій Чудотворець, фото:Храм Большое Вознесение

Хто такий Григорій Чудотворець

Григорій народився в язичницькій родині і сам прийшов до християнства. В Євангелії він знайшов справжній сенс життя. Він прожив цнотливе і благочестиве життя, ніколи не піддавався спокусам.

Популярні новини зараз
Як відрізнити справжній сир від підробки: 2 способи, про які ви не знали Як обчислюватимуть пенсію українцям у 2023: у ПФУ пояснили важливий нюанс Що в жодному разі не можна додавати до борщу: топ найгірших інгредієнтів Народилися у двох сорочках: знаки Зодіаку, за якими удача ходить по п'ятах
Показати ще

Одного разу язичники прислали йому блудницю, яка вимагала з Григорія плату за нібито скоєний гріх. Святий заплатив їй, і вона впала на землю в припадку. Григорій помолився за грішницю, і біси відпустили її.

Згодом він став єпископом неоксарії і зробив чимало чудес: виганяв бісів, зціляв хворих і примиряв людей, які довго ворогували.

Що не можна робити в день Григорія Чудотворця

У цю дату ні в якому разі не можна сваритися, інакше можна накликати на себе сильний гнів святого. Хто посваритися 30 Листопада, той буде довго ворогувати. Також в цю дату не можна давати обговорювати людину за спиною.

У цей день заборонено приміряти чужі прикраси, особливо обручки. Також не слід вирушати в дорогу, інакше в дорозі може статися біда.

Молитва, фото з вільних джерел
Молитва, фото з вільних джерел

Молитва святому Григорію Чудотворцю

Єпископу неоксарійському моляться при хворобі, розчаруванні в житті, втраті віри в Бога. Також йому читають молитву якщо хочуть помиритися з кимось.

"О добрий наш пастирю і богомудрий наставнику, преподобному отче Григоріє! Почуй нас моляться тобі і закликають на допомогу швидке заступництво твоє. Віждь нас грішних в толіцех обстоянііх сущих, віждь нас немічних отвсюду вловлюваних і всякого блага позбавлених, і розумом від малодушності потьмарених. Потщися, угоднику Божий, не оставити нас у гріховному полоні бити, та не будемо в радість ворогом нашим і не помремо в лукавих діяннях наших. Молі, преподобне отче наш Григоріє, Христа Бога нашого, нехай подасть нам мирне. проживання, залишення гріхів і душам нашим порятунок і велику милість, нині і на віки віків. Амінь".

Раніше повідомляли, Митрополит Онуфрій розповів, у чому можуть виражатися добрі справи.

Як повідомляв Знай.uа, як залучити Тигра на багатство і щастя в 2022 році: вбрання і новорічний стіл для всіх знаків Зодіаку.

Знай.uа писав, Різдвяний піст 2021: історія, традиції і як житимуть православні протягом 40 днів.