Про це вона розповіла у програмі «Суть подій» на каналі Знай.ua.

«Шпигунство державного масштабу: додаток «Дія» може нашкодити своїм користувачам. Експерт із кібербезпеки пояснив журналістам, чим небезпечна «Дія» і чому, встановлюючи його, ви ставите під загрозу власну безпеку», - розповіла Завальнюк.

Журналістка зазначила, що нам презентували «Дію» як безпечний додаток, в якому зберігається вся інформація про нас, паспортні дані, відомості медичної картки, банківські рахунки, документи на транспорт, права водія, дані про те, скільки ми сплачуємо податків, і коли ми виходимо на пенсію.

«Простіше кажучи, додаток «Дія» знає про нас більше, ніж ми самі. Але якщо така програма настільки зручна, чому її не вводять у Великій Британії чи США? Експерт з питань кібербезпеки Костянтин Корсун розклав цю тему по поличках! Дослівно його заява прозвучала так: «Жодна країна подібним чином цифровізацію не проводила», - зазначила Завальнюк.

Вона пояснила, що цифрова програма «Дія» небезпечна насамперед тим, що не гарантує збереження конфіденційності особистих даних, адже розробники операційних систем смартфона можуть мати прихований доступ до інформації.

Популярні новини зараз
Після січня одразу прийде рання весна: прогноз від народного синоптика на лютий До 1500 грн збільшення: чого очікувати українцям від березневої "супериндексації" пенсій Vodafone порадували українців цікавою пропозицією: лише 1 копійка але є умови Син Софії Ротару Руслан Євдокименко не зміг стримати гіркоти від втрати: "Дякую тобі за все"
Показати ще

Журналістка розповіла, що, за словами експерта, проблема безпеки полягає в тому, що всі гаджети, тобто пристрої, на яких є ця програма, можна вважати потенційно скомпрометованими, тому що дуже мало людей дійсно знають і дотримуються правил цифрової гігієни. Тому, підкреслила вона, ця програма містить купу ризиків.

«Кіберспеціаліст також зазначив, що у світі більшість країн відмовилися від такого досвіду цифровізації», - додала Завальнюк.

Раніше Знай.ua повідомляв, що Банік розповів про результати Bug Bounty "Дії".

Як повідомляв Знай.ua, закохані франківчани зможуть подавати заяву на реєстрацію шлюбу через портал "Дія": що треба знати.