Глава МВС України прибув до Верховної Ради

Загострення ситуації на польсько-білоруському кордоні хвилює не лише громадян цих країн, а й багатьох українців. Особливо, мешканців сусідніх із Білоруссю областей. І, як виявилося, не даремно. Про існуючу загрозу напливу мігрантів повідомили і у профільному Міністерстві. З гарячими новинами щодо ситуації на кордонах України, методів захисту та зведення сучасної огорожі на ділянках з Білоруссю та Росією у 2022 році сьогодні до Парламенту особисто прибув очільник МВС України Денис Монастирський. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Верховна Рада, Руслан Стефанчук - фото ВРУ
Верховна Рада, Руслан Стефанчук - фото ВРУ

У списку ризику 5 областей: "Керують спецслужби РФ"

Про навислу загрозу напливу мігрантів та заплановані кроки протистояння глава МВС України повідомив в ході Години запитань до Уряду, що відбулася 19 листопада у Верховній Раді.

"Влаштована Росією міграційна криза на польсько-білоруському кордоні триває. У всьому світі, нарешті, зрозуміли, що ця криза створена штучно і нею керують спецслужби країни-агресора РФ. Тисячі мігрантів намагаються прорвати кордон Польщі під супроводом білоруських військових – ми це бачили на десятках відео", - зазначає міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Та, як підкреслив спікер, це – лише перший етап спецоперації. Другий залежатиме від реакції країн ЄС та НАТО.

Популярні новини зараз
Путін може завдати ракетних ударів по Польщі Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Молодий бойфренд Ані Лорак Єгор Гліб кинув її через гроші, менеджер Кіркорова злив усе: "Не потрібна йому, як жінка" Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину
Показати ще

"В Кремлі намагатимуться використати дестабілізуючу ситуацію на повну і завдати максимальної шкоди як Євросоюзу, так і нашій державі. Ми не виключаємо можливості, що Росія зважиться на цілеспрямований пропуск через Білорусь на нашу територію великої кількості нелегальних мігрантів", - заявив під час виступу очільник МВС України.

Мігранти - фото belta.by
Мігранти - фото belta.by

Як і попереджали напередодні нардепи, однією з найнебезпечніших зон виявилась Рівненська область.

Вірогідні ділянки прориву кордону у МВС визначили і в сусідніх регіонах, що межують з Республікою Білорусь. Це: Волинська, Житомирська, Київська та Чернігівська області.

Скріншот
Скріншот

Від SMS до вогнепалу – як захищатимуть?

За словами глави МВС, план дій України у випадку такого сценарію подій був обговорений на засіданні РНБО під головуванням президента Володимира Зеленського.

"До чергувань залучено авіацію МВС – це 15 вертольотів, 2 літаки, 44 безпілотних літальних апарати. Цього тижня проведено командні штабні навчання з відпрацювання можливих сценаріїв розвитку ситуації, за 2 тижня відбудуться польові навчання протидії масовому напливу мігрантів", - повідомляє Денис Монастирський.

Захист кордонів - фото volynnews
Захист кордонів - фото volynnews

Є і у плані і досить цікаві нюанси – як, наприклад, застосування сучасного "гаджет-способу" комунікації з мігрантами.

Інформаційна кампанія передбачає розсилання попереджувальних SMS-звернень арабською та англійською мовами.

Скріншот
Скріншот

А що ж стосується силового захисту кордонів, то тут передбачено кілька варіантів – від "стартового" беззбройного до застосування вогнепальної зброї, у разі агресивних дій порушників.

"Ми будемо задіювати тактику ешелонного прикриття держкордону. Перший склад ешелону буде без зброї – лише із захисними засобами. У разі агресивних дій порушників кордону, складом другого ешелону передбачено використання спецзасобів та зброї. У разі загрози життю прикордонників і правоохоронців, ми будемо застосовувати всі передбачені законом засоби захисту – зокрема, і вогнепальну зброю", - наголосив глава МВС України.

Захист кордонів - фото volynnews
Захист кордонів - фото volynnews

На кордоні зведуть нову огорожу: ціна питання – 17 млрд

У той час, як загальна довжина кордону України з Білоруссю складає 1084 км, як потенційно небезпечну ділянку у профільному Міністерстві визначили лише її чверть – а саме 270 км.

Тим часом, парламентарі повідомляють про критичний рівень небезпеки – а пов'язано це з банальною відсутністю захисту на кордоні.

Мігранти - фото з Фейсбук (Ю.Бойко)
Мігранти - фото з Фейсбук (Ю.Бойко)

"Кордон мав будуватися ще вчора – це не так складно зробити 7-пунктовий розмежувальний кордон. На кшталт величезного проекту "Стіна", який був провалений на межі з Харківською областю. Ліси і болота є найкращим способом перетину і так фактично неіснуючого кордону", - відзначає заступник Голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Соломія Бобровська.

Схожа ситуація наразі і з кордонами з Російською Федерацією. Як визнають в МВС, фактично "дірявими" є 90 % цієї ділянки.

Скріншот
Скріншот

Та наступного року ситуація має кардинально змінитися. За словами профільного міністра, у 2022 році має бути побудована сучасна огорожа на найбільш небезпечних ділянках. А саме:

  • вздовж 1505 км кордону з Росією, з яких 409 км – територія окупованого кордону
  • вздовж 1084 км кордону України з Білоруссю

Скріншот
Скріншот

Загальна ж вартість робіт сягатиме 17 млрд грн.

"Після вивчення досвіду іноземних країн і з урахуванням економічних можливостей України, найбільш раціональним рішенням вздовж всього кордону є суцільний паркан з сітки та колючого дроту з 100%-вим покриттям кордону інтелектуальними системами цілодобового відеонагляду та сигналізації. Така робота в інженерному облаштуванні буде коштувати близько 17 млрд грн", - зазначив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

Денис Монастирський - фото з Фейсбук
Денис Монастирський - фото з Фейсбук

Як підкреслив міністр, ці кошти мають бути виділені з бюджету країни вже у 2022 році.

Та остаточне рішення з перерозподілу держбюджету-2022 мають бути затверджені в Уряді та Верховній Раді.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.