У мережі показали фотографії цікавих і маловідомих машин, створених на основі "Запорожця"

"Запорожець"без сумніву є іменитейшей моделлю українського автопрому, про яку знав абсолютно кожен радянський автолюбитель. Навіть сьогодні на дорогах можна зустріти машини з цього модельного ряду, багато автолюбителів як і раніше люблять ці машини. Однак, мало хто знає, що в стінах Заз створювалося велика кількість прототипів на основі цієї моделі, про які наслідок ніхто так і не дізнався. Про ці цікаві моделі розповів інформаційний портал "car.ru", повідомляв Hyser.

Так, першою знаковою моделлю " комунара "став ЗАЗ-965" Запорожець", який в народі прозвали горбатим. Автомобіль містив в собі досить велику кількість технічних рішень, у зв'язку з чим на його основі вирішили розробляти і інші автомобілі. Одним з низ був, наприклад, Заз — 970-компактний вантажний автомобіль, який прозвали "точилом". У серійне виробництво він не потрапив.

Точило. Фото: car.ru
Точило. Фото: car.ru

Не поставили на конвеєр і інший цікавий грузовичок-Заз-965б. дана модель була випущена невеликим тиражем і використовувалася для виробничих потреб: на ній перевезлися деталі між цехами і так далі.

Популярні новини зараз
До 50 гривень за куб газу: експерт розповів, якими можуть бути нові тарифи на комунальні послуги Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

У 1962 році був розроблений вантажопасажирський мікроавтобус з індексом Заз-970б. незважаючи на скромні розміри, він міг взяти на бор 6 осіб і 250 кілограм вантажу. Примітно, що частина двигуна перебувала в салоні, у зв'язку з чим задній ряд довелося розділити.

Заз-970. Фото: car.ru
Заз-970. Фото: car.ru

Пікап інженери Заз намагалися зробити і з "мильниці" ЗАЗ-968. "Запорожець" пікап виготовили в 1990 році, модель випускалася невеликими партіями протягом двох років.

Запорожець-пікап. Фото: car.ru
Запорожець-пікап. Фото: car.ru

Нагадаємо, що Таврія для "стиляг": на чому їздила багата Молодь за часів СРСР

Раніше повідомляли, що ЗАЗ" Таврія", ЗАЗ" Ялта "та інший раритет: українцям ексклюзивно показали перший "Запорожець" на експорт

Також, у Києві помітили гламурну "малятко" в рожевому