Кабінет міністрів України ухвалив закон, яким регламентує нові правила поводження з собаками небезпечних порід та відповідальність їх власників. Усі подробиці з'ясовували журналісти програми «Спецкор» на каналі 2+2.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідео можна переглянути за посиланням.
10 листопада Кабмін затвердив список небезпечних порід собак. Постанова включає більше 52 порід, серед них такі як: бульдог, вівчарка, мастиф, доберман, ротвейлер, далматинець та ін. До слова, раніше цей список нараховував 88 порід. Тепер власники тварин повинні обов'язково їх страхувати, нести відповідальність перед третіми особами, вигулювати лише в намордниках та на повідках у спеціально відведених для цього місцях.
Згідно новим змінам, власникам, які порушують правила, загрожує попередження або штраф. Так, за вигул собаки без намордника штраф для фізичних осіб становитиме до 340 грн, для чиновників до 850 грн. У разі нанесення шкоди здоров'ю людини власника оштрафують на суму від 3400 до 5100 гривень, а тварину можуть навіть конфіскувати.
Зазначимо, що з 8 листопада 2021 року набув чинності зоозахисний закон, який передбачає, що тепер жорстоким поводженням вважається порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин.
«У законі є адміністративна та кримінальна відповідальність за знущання над твариною чи її вбивство. Максимальне покарання в окремих випадках передбачає від 5 до 8 років ув'язнення», — розповідає Олександр Тодорчук, засновник гуманістичного руху.
Тепер у списку заборон є пункт, який забороняє фотопослуги з дикими тваринами, пересувні виставки та зоопарки, дресирування, що наносить шкоду та ін.
Нагадаємо, що в Україні запрацював зоозахисний закон: за залишених собак у машині почнуть штрафувати
Раніше повідомляли, що українцям назвали суму штрафів за небезпечні породи собак, що потрібно знати
Також, у Києві шкуродери закопали п'ятьох новонароджених кошенят