Прикордонна річка Західний Буг, яка розділяє Україну і Польщу, змінює напрямок русла, руйнуючи український берег. Через це українська територія щорічно зменшується. Як зберегти гектари наших земель і хто має нести за це відповідальність, з’ясовували журналісти програми «Джедаі» на каналі 2+2.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПереглянути відео можна за посиланням.
Україна щорічно втрачає на користь сусідньої Польщі близько 7 гектарів землі. Це відбувається через недостатнє фінансування зміцнення прикордонних берегів річки Західний Буг у Волинській області.
Прикордонники України повідомили про 52 проблемні ділянки, загальною протяжністю 20 кілометрів, зазначаючи, що їм щорічно доводиться переносити українські спостережні вежі та прикордонні знаки і погоджувати це документально з Польщею.
«За останні 12 років було перенесено 16 прикордонних знаків. Це означає, що державний кордон зміщується, і Україна втрачає свою територію. Берег річки Західний Буг потребує укріплення», — повідомив Антон Вахрамєєв, заступник начальника відділу прикордонної служби.
Про проблему говорять і мешканці села Забужжя. Їх землі, розташовані вздовж берега, щорічно зменшуються. Якщо влада терміново не зверне увагу на укріплення берегів, то власниками землі вони залишаться лише на папері.
Місцева влада повідомляє лише про 3 з 52 укріплених проблемних ділянок і зазначає, що на берегоукріплення русла річки Західний Буг необхідні мільйони гривень. Враховуючи загальнодержавну проблему, ОДА направили листи Президенту України та Кабінету Міністрів щодо виділення коштів з державного бюджету.