У сучасному світі автомобіль сприймається виключно, як засіб пересування: за навіть відносно невеликі гроші майже будь-хто може дозволити собі машину.

Втім, в минулому столітті ситуація йшла зовсім по-іншому і дозволити собі автомобіль міг далеко не кожен, навіть при наявності грошових коштів. У російських ЗМІ нагадали, з чим доводилося стикатися охочому придбати собі машину.

Про це повідомляє "Хайзер".

Так, в теорії, звичайно, радянський громадянин міг купити УАЗ, РАФ або "Волгу", проте купити їх можна було тільки в списаному стані, про нові екземпляри" з салону " мови і не йшло. Були моделі "Москвич" і ВАЗ в кузовах універсал, але їх було досить мало. Крім того, варто враховувати, що в 1980 році середня заробітна плата в СРСР становила приблизно 168 рублів 90 копійок.

Автомобілі в СРСР, фото: російські ЗМІ
Автомобілі в СРСР, фото: російські ЗМІ

Популярні новини зараз
Ухилянтам змінять штрафи вже влітку: які оновлення будуть у "Резерв+" Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах Пенсіонерам виплатять суттєву надбавку: від чого залежить сума Пекельне літо: на Україну чекає нова хвиля аномальної спеки, прогноз погоди лякає
Показати ще

Враховуючи цей рівень зарплати, стає зрозуміло, що неймовірно дорогою покупкою був, по суті, абсолютно кожен автомобіль радянського виробництва. Наприклад, бюджетний ЗАЗ-968М коштував 5 600 рублів, а "Москвич" 21406 і ІЖ "Комбі" коштували 7 400 і 7 500 рублів відповідно. Компактний позашляховик ВАЗ - 2121" Нива "коштувала 10 300 рублів, проте найдорожчим автомобілем все ж була" Волга", яка оцінювалася в 11 200 рублів. При цьому купити ці машини навіть при наявності необхідної суми, прийшовши в салон, було просто не можна.

Автомобілі в СРСР, фото: російські ЗМІ
Автомобілі в СРСР, фото: російські ЗМІ

Спочатку потрібно було написати заяви в місцевкомі за місцем роботи. Передбачалася спеціальна квота, яка визначалися тим, наскільки значущим підприємство або НДІ було для країни. Після того, як оформлялися документи, охочого придбати автомобіль ставили в чергу, для цього він купував листівку на пошті і вписував в неї місце проживання. Чекати в черзі доводилося від місяця до декількох років. При цьому бувало так, що черга підходила вкрай невдало, коли у людини не було на руках грошей.