Українцям пояснили, що примусові заходи, які застосовуються до боржників по аліментах, залежать від строку несплати дитячих коштів. Злісних неплатників аліментів можуть притягнути до Кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє Мін'юст.

Зазначається, що під злісним ухилянням від сплати аліментів розуміються будь-які діяння боржника, що спрямовані на невиконання рішення суду. Зокрема, особа може приховувати свої доходи, або ж змінити місце проживання чи роботи без повідомлення державного виконавця або приватного виконавця.

Борги по аліментах, фото instagram minjust_of_ukraine
Борги по аліментах, фото instagram minjust_of_ukraine

Підставами притягнення особи до кримінальної відповідальності є:
- наявність факту звернення одержувача аліментів до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове рішення;
- наявність заборгованості зі сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за 3 місяці відповідних платежів;
- злісний характер ухилення від сплати аліментів.

Аліменти, фото  Мін'юсту
Аліменти, фото Мін'юсту

Тому у разі задоволенням судом позову на боржника можуть чекати громадські роботи тривалістю від 80 до 120 годин, арешт на строк до 3-х місяців або обмеження волі на строк до 2-х років.
Якщо ж боржника повторно притягнено до відповідальності за цей злочин йому загрожують громадські роботи тривалістю від 120 до 240 годин, арешт на строк від 3 до 6 місяців або обмеження волі на строк від 2 до 3 років.

Популярні новини зараз

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

25 ін'єкцій - тільки початок: дівчина, напхана силіконом, має найбільші губи в світі

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?"

Касирка в АТБ "надурила" українку на 60 гривень і не помітила проблему: "На*бала і образилася"

Показати ще