Унікальна музейна колекція золотих скіфських прикрас, яка з 2014 року перебувала в Нідерландах, повернеться в Україну за рішенням Апеляційного суду в Амстердамі, який визнав експонати українською культурною спадщиною.

Апеляційний суд у Нідерландах прийняв остаточне рішення, яким зобов’язав повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» Україні, про це інформує Мін’юст на своїй сторінці у facebook.

"Скіфське золото"
"Скіфське золото"

Колекція експонатів була вивезена на виставку у музей Амстердаму напередодні подій 2014 року. З того часу її доля залишалася невідомою через судову тяганину, у якій Україна доводила своє право на володіння артефактами у суперечці з Російською Федерацією. Питання полягало в тому, чи повертати колекцію Україні, чи до кримських музеїв.

"Дякуємо суддям, які прийняли справедливе рішення! Дякуємо всім, хто був залучений до судового процесу, хто слідкував за справою та підтримував українську сторону! Це наша спільна перемога! «Скіфське золото» незабаром повернеться в Україну, де йому і місце!", - заявила Валерія Коломієць, заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції.

Слід нагадати, що рішення про повернення колекції Україні було ухвалене ще в 2016 році Окружним судом Амстердаму на основі конвенціїї ЮНЕСКО. Роком пізніше кримські музеї подали апелюцію, після чого аж до сьогодні в Апеляційному суді точилася тривала і запекла боротьба.

Популярні новини зараз

"Було нудно": жінка встановила дивний рекорд, переспавши з 919 чоловіками за 7.5 годин

Головне за 3 грудня: перемога "Шахтаря", фатальний поворот "голодної туси", фінал "Холостячки" і мінімалка в 6700 гривень

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще

"Скіфське золото"
"Скіфське золото"

Мін’юст, міністерство культури та МЗС доклали максимум зусиль, щоб отримати позитивне для України рішення.

Знай.ua нагадує: 50 років тому знайшли скіфську пектораль: що таїть в собі знаменитий артефакт

Як раніше повідомляв Знай.ua: Всупереч грабіжникам, погоді і відчаю: як проходили пошуки знаменитої золотої пекторалі

Також Знай.ua писав: Кургани, скарби і довгі голови: що українцям дісталося в спадок від легендарних скіфів