У середу, 20 жовтня, православна церква вшановує ікону Божої Матері, іменованої "Розчулення". За переказами, ікону написано в 1521 році ієромонахом Арсенієм (Хитрошем) з ікони Божої Матері "Володимирська".

Ця ікона шанується як чудотворна. Вона вже багато століть відома серед православних віруючих своїми чудодійними силами. У літописах про цю ікону говорять багато, в тому числі і те, що вона здатна зцілювати навіть важко хворих людей.

Про це стало відомо завдяки інформації з календаря православних свят.

Ікона Божої Матері "Розчулення", скріншот: YouTube
Ікона Божої Матері "Розчулення", скріншот: YouTube

У священних текстах вказується, що ікона зцілила сліпу жінку, яка звернулася до неї в молитві, і повернула їй відсутній три роки зір, як і чоловікові, який не бачив більше семи років.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат У YASNO повернули українцям світло по 2,64 грн за кВт: але при цьому встановили ліміти - важливі подробиці На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку
Показати ще

Звертаючись в молитві до Богородиці, зображеної на полотні ікони, люди просять її про здоров'я рідних і близьких, про лікування важкої недуги або повернення втраченого зору. Також безліч віруючих в молитвах просить про мир і добро всередині сім'ї, про охорону від недоброзичливців і ворогів, про захист від невдач і темних сил.

Молитва, фото з вільних джерел
Молитва, фото з вільних джерел

Ікону Богородиці "Розчулення" відносять до типу Елеузи (Розчулення). Відмінною особливістю цього типу є положення маленького Христа на руках Діви Марії. Вона "ласкаво" торкається щокою до щоки Христа. В іконі художніми засобами втілено ідею безмежної любові між Богом, який прийняв на себе людську природу, і людьми, які вознеслися на божественний рівень.

Раніше повідомляли, на Покрову під храмом побилися прихильники УПЦ і ПЦУ: хто і чому почав бійку.

Як повідомляв Знай.uа, священик пояснив, чи можна хрестити дітей з іменами, яких немає у святцях УПЦ.

Знай.uа писав, хор Київських духовних шкіл УПЦ посів І місце на міжнародному фестивалі в Польщі.