Сьогодні, 18 жовтня, в християнському світі відзначають день пам’яті святої мучениці Харитини. Що можна і що заборонено робити цього дня, розповіли у виданні «Актуально».

Свята Харитина жила в IV столітті в місті Понте, вона виховувалася в родині благочестивого та добропорядного Клавдія.

Коли дівчина заявила, що має намір присвятити все своє життя служінню Ісусу Хресту і рішення її остаточне, Клавдій, для якого вона була ніби рідна донька, прийняв її вибір. Він побудував для Харитини будинок, у якому б її ніхто не турбував і не заважав би молитися. Навколишні бачили відданість Харитини Богу і самі наверталися до християнства.

Це не подобалося язичникам – вони домоглися затримання, ув’язнення і страти благочестивої дівчини. Після смерті її визнали святою мученицею.

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Народні традиції та прикмети на Харитини

Оскільки сезон польових робіт давно закінчився, а урожай вже складено на зберігання, дівчата могли присвятити свій час рукоділлю та хатнім справам. Саме 18 жовтня починали прясти нитки та ткати полотна. Вважалося, що в такому випадку робота йтиме легше.

  • Дивилися, чи випав сніг 18 жовтня - якщо ні, то й зима прийде не скоро.
  • Якщо на деревах ще тримається листя, Дерева вкриті кроною – зима буде суворою.
  • Якщо в лісі чутно тріск дерев, а сонце сідає в туман – погода буде гарна.

Нагадаємо, протоієрей Сергій Ющик розповів, як відбувається літургія

Як повідомляв "Знай.ua", вороги зникнуть, а щастя повернеться: дієвий обряд захисту від злих язиків

Знай.ua писав, знищення підкладали від ворогів: проблеми, нещастя і зла частка просто зникнуть, як вчорашній вітер