Все частіше шахраї придумують нові схеми обману, і використовують для цього липові банкноти. У Національному банку України розповіли про те, як можна відрізнити підроблені купюри від справжніх.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки НБУ, які надали відразу три кроки для того, щоб перевірити, справжня банкнота, або ж підроблена.
Найчастіше обман відбувається саме в великими купюрами-100, 200 і 500 гривень. За словами регулятора, в українських банкнот дуже високий рівень захисту - не менше 20 елементів на кожній купюрі.
Спочатку потрібно ретельно помацати купюру, адже, для виготовлення грошей використовують спеціальну банкнотний папір, яка відрізняється від звичайної, і вся причина в рельєфності.
Далі необхідно просвітити купюру проти світла, де чітко має бути видно портрет людини, який зображений там. У випадку Національного банку України, вони використовують для прикладу 200 гривень, і там помістили Лесю Українку.
На захисній плівці видно напис в "200 гривень" і герб, а позначення номіналу буде підкреслено. Все це повинно довести те, що купюра не підроблена.
Якщо змінити кут, під яким ви дивитеся на банкноту, то номінал купюри в лівому нижньому кутку поміняє колір з малиново-фіолетового на оливково-зелений.
У прес-службі Національного банку України зазначили, що якщо у вас є фальшиві купюри, і ви в цьому впевнені, то їх можна здати в будь-якому відділенні найближчого банку. При цьому, варто враховувати, що їх просто вилучають з обігу, а вартість не повертають.
Нагадаємо, на українку взяли кредит в "Монобанку" після крадіжки телефону, співробітники тільки поспівчували. Шахрай скористався додатком
Як повідомляв портал Знай.ua, шахраї перевипустили сім-карту українця і оформили на нього кредит: "купа людей постраждала". Чоловік залишився без грошей і отримав кредит
Також Знай.ua писав, 500 гривень, м'ясо і здача: у Харкові аферистки обдурили продавця за одну хвилину.