Українцям підказали розумну альтернативу судовому рішенню про сплату аліментів – договір про сплату таких виплат. Про це написали у Міністерстві юстиції України.

Як зазначають юристи, бажана та конструктивна розмова - завжди запорука позитивного результату. Це стосується і відносин між колишніми партнерами в подружжі, які в діалозі можуть вирішити родинні проблеми, наприклад, визначившись, хто та в якому обсязі надаватиме спільній дитині фінансову допомогу.

Щоб не довести ситуацію до судового процесу, можна укласти договір про сплату аліментів на дитину.

Скрін, відео YouTube аліменти
Скрін, відео YouTube аліменти

Домовившись між собою, батько і матір можуть визначити розмір і строки виплати коштів. Спільне окреслення економічних меж виховання сприяє швидшому порозумінню між батьками і благополуччю дитини.

Популярні новини зараз
Не всі українці отримають червневі пенсії: кого ПФУ залишить без виплат F-16 для України можуть обернутися кошмаром для наших пілотів: як їм потрібно буде літати Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила Наказ – гасити: в Україні відключають житлові будинки від критичної інфраструктури
Показати ще

Аліментна угода характеризується тим, що в ній захищено, в першу чергу, права дитини. Угоду укладають у письмовій формі та посвідчують у нотаріуса.

Аліменти, скріншот: YouTube
Аліменти, скріншот: YouTube

Також є можливість внести у договір засоби забезпечення виконання інших зобов’язань, наприклад, сплату неустойку за прострочення виплат.

Якщо ж порядок виплати аліментів буде порушено, спір можна вирішити, не тільки звернувшись до суду, але й отримавши виконавчий напис нотаріуса.

Документи для отримання такого напису:

  • заява про вчинення виконавчого напису;
  • оригінал нотаріально посвідченого договору про сплату аліментів на дитину;
  • документи, що підтверджують безспірність заборгованості та встановлюють прострочення виконання зобов’язання.

Із цим документом можна звертатися до виконавчої служби із вимогою стягнути заборгованості по аліментних платіжках.

Нагадаємо, у Києві посилили карантинні обмеження: що буде заборонено вже відсьогодні. Що буде заборонено з 5 жовтня

Як повідомляв портал "Знай.ua", Нова пошта пообіцяла доставляти посилки, не виходячи з під'їзду: що зміниться для клієнтів. "Нова пошта" повідомила про нововведення

Також "Знай.ua" писав, Vodafone самовільно під'єднав клієнту послугу й двічі зняв за неї гроші: "Відповідь просто вбила". Українець стверджує, що двічі втрачав кошти при поповненні пакету