У США лікарі видалили 10-сантиметровий шматок цементу з серця чоловіка. Він звернувся до лікарні зі скаргами на задишку і болі в грудях.

Про це повідомляє The New England Journal of Medicine.

Так, стало відомо, що 56-річний чоловік звернувся до відділення невідкладної допомоги після того, як протягом двох днів відчував біль у грудях і задишку. Тижнем раніше чоловік переніс операцію на хребті.

лікарі, фото Pxhere
лікарі, фото Pxhere

Повідомляється, що чоловікові зробили кіфопластику — процедуру, при якій лікарі вводять в хребець спеціальний цемент, щоб відновити його міцність і форму. Ця процедура вважається безпечною і всього 2% пацієнтів мають якісь ускладнення.
Але іноді цемент може просочитися з кістки в інші області, що загрожує закупоркою кровоносної судини.

Саме це і сталося з чоловіком — цемент просочився з кістки в його вени, де він затвердів і, потрапив в серце. Пацієнту була зроблена екстрена операція на серці, в ході якої лікарі знайшли тонкий гострий шматок цементу, що прорвав праву верхню камеру і проколов праву легеню.

Медики видалили цементну емболію, довжина якої виявилася 10 сантиметрів. Зараз пацієнт відчуває себе добре.

Нагадавши, що 54-річний українець врятував двох людей після смерті: серце битиметься в дитячих грудях. У Львові за день провели дві унікальні операції

Популярні новини зараз
Бомжатні виглядають краще: як ставляться до мобілізованих росіян Безштанна алкогвардія: у мережі показали, які "воїни" їдуть в Україну гинути за путіна Хто отримає збільшені пенсії з 1 жовтня: названо конкретні суми та категорії осіб Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Раніше Знай писав, що "безкоштовні ліки": в Україні розширять список препаратів, за які не потрібно платити - що додалося. Українців з важкими хворобами забезпечать безкоштовними ліками

Також Знай повідомляв, програма "Доступні ліки": як отримати пільгові медикаменти