У день усиновлення, який традиційно відзначається 30 вересня Міністр соціальної політики наголосила, що одна з кращих сімейних форм виховання для дитини це усиновлення. Адже саме у родині дитина може отримати необхідну опіку та виховання.

"Кожна дитина-сирота, влаштована до сімейних форм виховання, а не до інтернату, – наша велика перемога, адже саме у родині вона отримує необхідне піклування і батьківське тепло. І одна з пріоритетних серед сімейних форм виховання – усиновлення, коли дитину приймають на правах рідної. Низький уклін людям, які беруть на себе велику відповідальність, роблячи чужу дитину своєю і даруючи їй повноцінне життя", – сказала Марина Лазебна, передає Мінсоцполітики.

Марина Лазебная, скріншот з відео
Марина Лазебная, скріншот з відео

За словами Лазебної у 2021 році в Україні спостерігається позитивна динаміка усиновлення. У першому півріччі кількість усиновлених дітей у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року зросла на 42%. Наразі в Україні майже 69 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Майже 17 тисяч з них чекають на усиновлення і близько 1,1 тисяч сімей і одиноких громадян, які хочуть усиновити дитину та мають статус кандидатів в усиновлювачі.
Для покращення динаміки усиновлення Мінсоцполітики продовжує удосконалювати ці процедури задля того, щоб кожна сирота знайшла свою люблячу родину. Наразі Мінсоцполітики розробляє зміни до постанови Уряду про Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей. Зокрема, планується спростити процедуру подачі документів кандидатів в усиновлювачі.

"Кандидати в усиновлювачі зможуть подавати документи в електронній формі, а служби у справах дітей отримають доступ до відповідних електронних баз даних, що прискорить опрацювання цих документів та зменшить ризики отримання недостовірних даних. Людям не доведеться більше подавати велику купу документів", – повідомила Марина Лазебна.

Нагадаємо, що подружжя усиновило 11 дітей, і не збирається зупинятися: "Бог відкрив наші серця". Через півроку, після усиновлення, почалося реальне життя

Популярні новини зараз
Від каменя більше користі: українцям показали, що буде, якщо заряджати телефон "чужим" дротом Хлопець зробив дівчині найромантичнішу пропозицію, але загинув до того, як вона сказала "так", кадри останніх хвилин Українцям безплатно встановлять "розумні" електролічильники Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні
Показати ще

Також Знай писав, 45-річна українка народила 19 дитину: "Не передихала з 15 років"

Раніше Знай повідомляв, що малозабезпечені сім'ї благають Зеленського про допомогу, втомилися від космічних цін і тарифів: "Нахабно здерти з людей".