Сьогодні, 15 вересня, у православному світі відзначають день ікони Пресвятої Богородиці Калузької. Цей образ, як вважається, зцілює глухих, немічних, хворих на холеру та чуму. Крім того, у нього просять заступництва від ворогів.

За переказами, святиню виявили дві служниці, які піднялися у справах на горище будинку поміщика у селі, розташованого в Калузькій губернії. Одна з служниць, Євдокія, була лиха на язик і непристойно висловлювалася. Її подруга пригрозила, що ікона почує лихі слова і покарає нечестивицю.

Євдокія із насмішкою плюнула в образ – і тієї ж миті на неї напали корчі. Дівчина знепритомніла, і нічого їй не допомагало.

Щоб врятувати свою дитину, батьки замовили молебень перед іконою та окропили дочку освяченою водою.

Коли на Калугу напала моровиця, ікону три дні носили навколо міста – і хвороба відступила.

Популярні новини зараз
Трійця-2023: чому не можна купатися, йти в ліс і навіть думати про погане – заборони важливого православного свята В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури Відьма Марія Тиха озвучила тривожний прогноз на червень: під загрозою бомбардувань 13 міст Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день
Показати ще

Прийнято вважати, що саме ця ікона відвернула війська Наполеона з дороги на Калугу. Однак самої ікони вже давно немає – оригінал втратили, зберігаються тільки списки з нього.

Скрін, відео YouTube Пресвятої Богородиці Калузької
Скрін, відео YouTube Пресвятої Богородиці Калузької

Завтра, 16 вересня, християни відзначатимуть іменини Романа.

Роман - це чоловіче ім'я, в перекладі з латині означає "римлянин". Романи з дитинства ростуть веселими і задорними хлопчиськами. Вони ввічливі, ввічливі. Мають дотепність і доброту.

В році не один День ангела Романа, і визначити той, який варто відзначати людині з таким іменем, дуже просто – достатньо обрати найближчий до дати народження.

Цього дня Романи не лише приймають поздоровлення, але мають сходити до храму та помолитися своєму святому заступнику.

16 вересня згадують Романа Марченка, священомученика, ієрея. Був зарахований до лику святих за свою боротьбу проти закриття більшовиками храму в 1929 році.