Українцям розповіли про нові карантинні обмеження та норми при різних рівнях епідеміологічної безпеки. Яких правил доведеться дотримуватися у зеленій, жовтій, помаранчевій та червоній зонах?

Детальне роз'яснення нових карантинних обмежень та норм при різних рівнях епідбезпеки з'явилося на сторінці Міністерства охорони здоров'я у соцмережі Фейсбук.

Згідно з ним, у зеленій карантинній зоні від громадян вимагається обов'язкове носіння маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті.

Карантинні зони, facebook.com/moz.ukr
Карантинні зони, facebook.com/moz.ukr

Жовтий рівень - обов'язкове носіння маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті та дотримання дистанції в 1,5 м.

Популярні новини зараз
З 1 липня почнеться: депутати повертають штрафи багатьом українцям Три найважливіші молитви на Трійцю: з якими словами і чому потрібно провести це свято Трійця-2023: чому не можна купатися, йти в ліс і навіть думати про погане – заборони важливого православного свята Нові правила для водіїв з 1 червня: що потрібно знати
Показати ще

Крім того, заборонено:

 • масові заходи за участю понад 1 особу на 4 кв. метри площі будівлі або території;
 • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;
 • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше, ніж 1 особа на 10 кв.м;
 • робота закладів освіти, крім тих, де не менше 80% працівників мають жовтий або зелений Covid-сертифікат.

Водночас обмеження не будуть застосовуватися, якщо у понад 80% персоналу та 100% відвідувачів заходів чи закладів, крім осіб до 18 років, будуть жовті або зелені Covid-сертифікати. Робота закладів за часом не обмежується.

Карантинні зони, facebook.com/moz.ukr
Карантинні зони, facebook.com/moz.ukr

Помаранчевий рівень передбачає дотримання обмежень та норм жовтого рівня, а також додаткові обмеження, які може вводити місцева влада.

Червоний рівень - обов'язкове носіння маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті та дотримання дистанції в 1,5 м.

Заборонено:

 • робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень на винос;
 • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
 • робота непродовольчих ринків та магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
 • робота закладів освіти, окрім закладів, де 100% працівників мають зелений Covid-сертифікат;
 • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
 • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки;
 • робота закладів, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі тощо);

Водночас обмеження не будуть застосовуватись у разі наявності у всього персоналу та всіх відвідувачів закладів чи заходів, крім осіб до 18 років, зелених Covid-сертифікатів.

Карантинні зони, facebook.com/moz.ukr
Карантинні зони, facebook.com/moz.ukr

Карантинні зони, facebook.com/moz.ukr
Карантинні зони, facebook.com/moz.ukr

Нагадаємо, українські безхатьки отримали шанс на нове життя: відмили, похвалили - ще й гроші дають. Людей повертають у соціум і навчають розпоряджатися грошима

Як повідомляв портал "Знай.ua", кому з українців не світить субсидія: доведеться викласти останню копійку за комуналку. Хто не отримає субсидію в опалювальному сезоні

Також "Знай.ua" в Україні цукор подорожчав на 91,2%, а олія - на 75,6%: як змінилися в ціні інші популярні продукти. Ціни на цукор та соняшникову олію за рік злетіли майже вдвічі - Держстат