За 2022-23 роки на дорогах України кількість камер фото- та відео- фіксації збільшать вдесятеро. Подробиці дізнавалися журналісти програми «Джедаі» на телеканалі 2+2.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСюжет можна переглянути за посилання.
Система відеоспостереження доріг почала працювати торік першого червня. За 15 місяців правоохоронці встановили більше сотні одиниць такої техніки. За цей час порушники отримали 2 313 730 постанов, з них майже два мільйони вже сплачені. До бюджету надійшло 376 мільйонів гривень. «Загальний наш план за 2022-23 роки встановити всього 1500 камер», — каже заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Нині на дорогах України встановлено 118 камер: по чотири у Черкасах і Хусті; по три у Харкові, Чернігові, Житомирі, Запоріжжі, Кропивницькому та Полтаві. По дві камери у Миколаєві, Кривому Розі, Львові та Мелітополі. Всі інші на трасах міжнародного та національного значення.
Експерти кажуть, що для 40-мільйонної країни такої кількісті камер відеофіксації замало. Рік тому, здавалося, що процес встановлення фото- та відео техніки буде швидким, тепер фахівці пропонують встановлювати муляжі об’єктів. «Можна за невеликі гроші поставити муляж такої системи, і водії будуть думати, що там встановлені справжні камери і не порушуватимуть, а справжні системи можна переставляти», — каже урбаніст Дмитро Безпалий.
Але встановлювати обманки поліцейські поки не планують.
Раніше повідомляли, українців з "євробляхами" попередили про масову відмову в розмитненні: ні продати, ні кинути.
Як повідомляв Знай.uа, у Харкові євробляхер на ходу пускав димні пастки: "Придумали, як на камеру не потрапити...".
Знай.uа писав, розмитнити "євробляху" тепер можна онлайн: витратите 20 хвилин.