Чого вимагають українці?

Якщо до глави держави Володимира Зеленського громадяни звертаються із проханням посадити Дмитра Комарова у "крісло" міністра, а нардепам влаштувати День ганьби, то до Парламенту і Кабміну - з іншими вимогами. З якими саме, дізнавалися Знай.ua.

Сергій Марченко, Денис Шмигаль - фото з Фейсбук
Сергій Марченко, Денис Шмигаль - фото з Фейсбук

З крісла – через "Дію", для священників – декларація

На офіційному сайті Кабміну українці просять надати можливість відкликати народних депутатів та скасовувати закони через додаток "Дія".

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

"Створити в додатку "Дія" таку кнопку, щоб народ міг би відкликати поганого депутата і скасувати погані закони. Це буде – пряма демократія. Народ має вирішувати своє майбутнє самостійно, а не за "гречку" корупціонерів", - каже автор петиції № 41/003934-21 Дмитро Кручинин.

Популярні новини зараз
У липні пенсіонери отримають на 1000 гривень більше: якім категоріям пощастить За обмін 100$ з українців здеруть 1100 гривень: жорстке попередження від Нацбанку Разом з повісткою можуть дати штраф на 8500: достатньо однієї умови Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Петиція - скріншот
Петиція - скріншот

А от пропозиція автора петиції на сайті Парламенту "Податки для церков і храмів" Євгена Підкови стала ще неординарнішою – він говорить про запровадження декларування доходів для церковнослужителів.

Виплати від "нечесних" копів

А от до Парламенту громадяни звертаються з більш глобальним проханням. Стосується воно "кнута" для поліцейських.

"Працівники органів Нацполіції виносять постанови про накладення адмінстягнення за принципом "я винесу постанову, а ви ідіть і оскаржуйте", навіть, якщо поліцейський неправий, або особа заперечує правопорушення. Чи буде малозабезпечена особа доводити свою невинуватість за 450 грн судового збору та 1000 грн правничої допомоги? Певне, що ні. Таким чином, держава фактично змушує особу визнати себе винуватою", - стверджує автор петиції Іван Грищук.

А у більшості випадків, вартість правової допомоги сягає 5 – 7 тис грн, тож загальна сума, сплачена водієм, сягає 6 – 7,5 тис грн. У разі доведення своєї правоти сьогодні ці кошти ніхто йому не повертає.

Поліція, фото: Патрульна поліція
Поліція, фото: Патрульна поліція

Ініціатор пропонує передбачити в КУпАП та Законі України "Про судовий збір", що у випадку доведення в суді невинуватості водія, поліцейський, що склав протокол, зобов'язаний сплатити судовий збір та відшкодувати особі усі її витрати, пов'язані з розглядом справи.

"Водії також мають право на справедливий суд! Поліцейські не є господарями у цій державі, мають дотримуватися констиутційних прав людини! Такі зміни стануть запобіжником у винесенні неправомірних постанов та протоколів", - зазначає ініціатор Іван Грищук.

Поліція, фото: Патрульна поліція
Поліція, фото: Патрульна поліція

Аби потрапити на розгляд керівництва ВРУ та Кабміну, петиції мають набрати 25 тисяч голосів.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.