З'явилися новини для молодих батьків, які розраховують на державну допомогу. В Україні прийняли рішення змінити порядок призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та подальшими пологами.

Про це йдеться в проєкті постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми", оприлюдненому Міністерством соціальної політики.

Йдеться про жінок, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Скрін, відео YouTube Пологовий будинок
Скрін, відео YouTube Пологовий будинок

Кого торкнуться зміни:

Популярні новини зараз
"Відкосити тепер не вдасться": з 1 червня запрацюють жорсткі правила мобілізації Відьма Марія Тиха озвучила тривожний прогноз на червень: під загрозою бомбардувань 13 міст Кличко вирішив звинуватити Зеленського у гибелі людей через зачинені укриття Приємний бонус до зарплати: ПриватБанк роздасть по 2000 гривень, як отримати
Показати ще

- військовослужбовців Збройних Сил;

- співробітниць СБУ;

- співробітниць Служби зовнішньої розвідки;

- співробітниць Держприкордонслужби;

- військовослужбовців інших військових формувань;

- співробітниць Держспецтрансслужби;

- співробітниць Держспецзв'язку;

-поліцейський;

- осіб начальницького і рядового складу органів і підрозділів служби цивільного захисту;

- співробітниць Державної кримінально-виконавчої служби;

- звільнених з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації незалежно від форми власності за умови, що вагітну жінку було звільнено з роботи не раніше ніж за шість місяців до набуття права на отримання допомоги;

- зареєстрованих у центрі зайнятості як безробітні;

-аспірантка;

- докторанток;

- клінічних ординаторів;

- студенток закладів професійної( професійно-технічної), професійної та вищої освіти;

- непрацюючих жінок;

- жінок, зареєстрованих як суб'єкти підприємницької діяльності, які не беруть участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Татусі в декреті, скріншот: Youtube
Татусі в декреті, скріншот: Youtube

Що зміниться:

Нарахування виплат відбуватиметься на підставі запису в реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я.

З вересня для призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами зазначеними жінками подається видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка;

З 1 вересня 2021 р. зазначені жінки повинні будуть подати інформацію про номер запису щодо сформованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я.

Крім того, про номер запису потрібно буде повідомляти з 1 вересня для проведення донарахування зазначеної допомоги у разі ускладнених пологів.

Раніше повідомляли, українець заборгував своїй дитині 150 тисяч гривень аліментів: "7 років не платив".

Як повідомляв Знай.uа, в Україні підвищать прожитковий мінімум і скоротять зарплати: 5041 гривня на людину.

Знай.uа писав, списали 278 тисяч і не пустили за кордон: Мін'юст показав, що чекає на боржників по аліментах.