Спадщина – це не лише гроші та матеріальні цінності, які переходять від померлого до його спадкоємців, але й його борги. Про це нагадали у Міністерстві юстиції України.

Зазначається, що зобов’язання померлого та його фінансові борги також передаються у спадщину. Отже, смерть не є підставою скасування зобов’язань, а віддавати накопичені борги доведеться родичам померлого.

У спадщину переходять обов'язки:

▪️які випливають з цивільно-правових договорів;

▪️з відшкодування матеріальної шкоди (збитків), моральної шкоди (присудженої судом за життя спадкодавця);

Популярні новини зараз

"Покажіть оригінал": Надя Савченко пояснила на камеру, чому "підробила" ковід-сертифікати

Таїсія Повалій повернулася до України після "втечі" слідом за Януковичем: "Вважають мене ворогом"

У Путіна "впав" Кремль

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Показати ще

▪️по виплаті неустойки у вигляді штрафу або пені (присудженої судом за життя спадкодавця);

▪️витрати на утримання, догляд, лікування, поховання спадкодавця (але не більше, ніж за три роки);

▪️за договором оренди житла з викупом.

Борги за кредит, скрін відео
Борги за кредит, скрін відео

Зокрема, у випадку смерті боржника в кредитному зобов’язанні його заміняє спадкоємець, якому надалі доведеться відповідати перед банком у межах вартості того майна, яке він одержав у спадщину.

Якщо спадкоємець отримав спадщину, він має платити за зобов’язаннями покійного, і не має значення, відбулося успадкування за законом або за заповітом.

Кожному зі спадкоємців доведеться задовольняти вимоги кредиторів особисто, і відповідно до розмірів його частки в отриманій спадщину.

Нагадаємо, у МОЗ назвали умови, за яких школярів відправлять на дистанційне навчання. Віктор Ляшко назвав умову, за якої дітей не розпускатимуть по домівках

Як повідомляв портал "Знай.ua", середня зарплата українців перевищила 500 доларів: у яких областях платять від 20 тис. грн. Середня зарплата в Україні зросла до рекордного максимуму

Також "Знай.ua" писав, палає найбільше на планеті звалище шин: загрожує катастрофою для усього світу. Загорілося величезне звалище автомобільних шин