Українці пропонують дозволити молодим людям уникати військової служби на законних підставах. Відповідна петиція опублікована на сайті Офісу президента України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку автора петиції, відсутність законного механізму уникнення строкової служби в Військових силах України, призовниками (які не мають вад здоров’я чи інших причин для білого білету), призводить до того, що закон України про військову службу спонукає небажаючих служити порушувати закон.
У такому випадку для призовників, які хочуть вирішувати свою долю самостійно, не порушуючи закон, та для держави, яка хоче підняти якість та ефективність армії, при цьому знищивши корупцію у військкоматах, є взаємовигідний вихід.
Зокрема, як варіант, пропонується запровадити механізм законного звільнення від військової служби шляхом внесення призовником певних грошових внесків.
«В Україні перебуває приблизно 2,5млн. чоловіків віком 18-27 років, з них третина немає законних підстав для звільнення від армії. Згідно статистики двоє з трьох призовників мають бажання уникнути військової служби. В свою чергу країна має потребу в солдатах строкової служби тільки 15 200 (крайній осінній призив 2019 року) за один призив, тобто приблизно 30 000 на рік (кількість призовників може змінюватись)», - нагадує автор звернення.
Він пропонує дозволити призовникам платити разовий внесок (пропонується сума від однієї до двох тисяч доларів) державі. В свою чергу держава звільнить призовника від обов’язку проходити військову службу, та видасть документ, що це засвідчує.
За словами автора, аналогічну модель практикують в Туреччині, Грузії та декількох інших країнах.
Такий підхід дозволяє призовникові самому вирішувати свою долю (не порушуючи при цьому закон); надає додаткові кошти до державного бюджету (для покращення умов служби тим хто вирішив все ж таки піти на службу); знищує корупцію у військкоматах; збільшує лояльність і довіру громадян до держави та армії.
За підрахунками автора ініціативи, його модель дозволить державі отримувати до 4.8 млрд гривень щорічно.
«В нашій країні злочинець може заплатити заставу і вийти на свободу, але призовник який не хоче служити повинен ховатись або порушувати закон. Я законослухняний громадянин, який любить свою країну і не хоче покидати її чи порушувати закон. Але при цьому я прагну сам вирішувати свою долю. Я мрію про відкриття свого бізнесу в Україні, але я боюсь, що як тільки я відкрию ФОП і заплачу перші податки, військкомат відразу мною зацікавиться. Зараз я залюбки пішов би на офіційну роботу, але не можу цього зробити по тій самій причині», - зізнається чоловік.
Нагадаємо,
Теж, Знай.ua писав
Як раніше повідомляв Знай.ua