Окрім 4 вихідних днів з 21 по 24 серпня, офіційно визнаних неробочими на честь святкування 30-річного ювілею Дня незалежності нашої держави, українцям підготували масштабну програму заходів. Політ авіації, урочисте проходження бойових кораблів, музично-мистецькі акції просто неба, Саміт перших леді – це лише частина із затверджених Урядом подій, що пройдуть одразу у кількох містах України. Деталі святкової програми дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Великий салют" і саміт 30 країн
Про масштабність цьогорічних святкових заходів Голова держави Володимир Зеленський повідомив особисто на Всеукраїнському форумі "Україна 30".
"Це великий і дуже важливий день. Це – не просто великий парад, великий концерт, великий салют. Це – можливість зрозуміти, чого ми навчилися за роки незалежності й чого маємо навчитися, щоб ніколи її не втратити. Саме цьому присвячене святкування 30-річчя незалежності України", – зазначив під час виступу Володимир Зеленський.
Як відзначив президент України, вперше за 30 років незалежності заплановані заходи за участю техніки і представників абсолютно усіх сил сектору безпеки й оборони держави – до свята мають долучитися і країни-партнери.
Головні події відбудуватимуться не лише у Києві, а й в Одесі. Причому, не тільки в центрі міст, а й у воді – на Дніпрі та у Чорному морі.
Святкова програма – 24 серпня (Київ):
- показ сучасних зразків озброєння та техніки сил безпеки і оборони (Михайлівська площа та Володимирський проїзд).
- урочисте проходження катерів та прольоту авіації, морського і повітряного показу озброєння і військової техніки - на р. Дніпро (Київський річковий вокзал, Труханів острів).
- перший форум соціально-гуманітарного спрямування "Саміт перших леді та джентльменів" - територія Національного заповідника "Софія Київська".
- благодійний концерт – Національний академічний театр опери та балету України ім.Т.Г.Шевченка.
- шоу "Незалежність у нашій ДНК. День незалежності країни" – НСК "Олімпійський".
Цього ж дня в столиці відбудеться і довгоочікуваний перший саміт Кримської платформи за участі близько 30 країн: США, Великої Британії, Польщі, Туреччини, Франції, Німеччини, країн Балтії, Австралії, Нової Зеландії, Республіки Корея, та ін.
Заходи в інших містах:
- урочисте проходження бойових кораблів та суден забезпечення і прольоту авіації, повітряний, морський та статистичний показу озброєння і військової техніки – м. Одеса, на зовнішньому рейді морського порту (мис Малий фонтан та Морський вокзал).
- проведення серії музично-мистецьких акцій просто неба із мультимедійним супроводом (Одеська, Миколаївська, Херсонська облдержадміністрації).
- проведення мобільного форуму сучасного мистецтва (м. Дніпро, Київ, Львів, Маріуполь, Херсон, Харків).
- проведення VII Міжнародного музичного фестивалю ODESSA CLASSICS.
- створення алеї кам’яних скульптур "Борці за Незалежність" (с. Буша Ямпільського району Вінницької області) та ін.
Є у списку і досить оригінальні пункти. Як, наприклад, створення Цифрової мапи, єдиної візуальної айдентики та іміжду до 30-річниці.
Аеропорти, рок-фест і "космічний старт": на що підуть 5 млрд?
Загальний перелік івентів затверджений розпорядженням Кабміну № 583-р "Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 30-ї річниці незалежності України".
Цікаво, що тут можна побачити не тільки святкові заходи, а й будівельно-дорожні роботи. А саме:
- модернізація та будівництво 6 аеропортів (м. Вінниця, м. Дніпро, м. Одеса, м. Рівне, м. Херсон, Закарпатський регіон);
- проведення ІІІ Південного Шевченко-рок-фесту "Кобзар" (Херсонська облдержадміністрація);
- організація книжкової виставки до 30-річчя незалежності України біля Офісу Президента України;
- реалізація проекту "Євроколія Київ — Львів — Скнилів" ("Укрзалізниця");
- виготовлення та введення в обіг пам’ятної монети, поштової марки, випуск конвертів на відзнаку 30-ї річниці незалежності;
- створення театральних постановок сучасних українських драматургів та нових концертних програм (обласні та Київська міська держадміністрації) тощо.
Очікувана ж вартість усіх цих підготовчих заходів, за даними Мінфіну, сягає позначки у 5, 4 млрд грн.
Одним з найцікавіших пунктів у загальному списку стало забезпечення запуску оптико-електронної космічної системи "Січ-2-1" з космічним апаратом "Січ-2-30" ("Січ-2-1"). А передбачено на це 54, 8 млн грн.
А одним із найдорожчих заходів стало "Завершення будівництва другої черги Національного музею Голодомору" – на це заплановано витратити 1,3 млрд грн.
Майже стільки ж передбачено і на завершення будівництва нового лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" МОЗ – 1,2 млрд грн.
Є в переліку і "новинка" від президента. Це – ініційоване Володимиром Зеленським нагородження новою державною відзнакою "Національна легенда України".
Цієї нагороди будуть удостоєні видатні особистості, які принесли нашій країні всесвітню славу та визнання.
А обійдеться ця церемонія у 6, 7 млн грн – Знай.ua вдалося знайти відповідний тендер на офіційному сайті майданчика електронної системи публічних закупівель ProZorro.
Згідно із Протоколом №53 засідання тендерного комітету, ДП "Центр захисту інформаційного простору України" від 6 серпня, має намір укласти договір з Приватним підприємством "Івент агенція "ЛМ Продакшин.
Про час та місце проведення найцікавіших заходів, присвячених ювілейному святкування Дня незалежності-2021 та подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.
Також Знай.ua писав, що Парламент готує масову "святкову" амністію ув'язнених до Дня Незалежності – деталі законопроекту.