В Українському гідрометеорологічному центрі нагадали, як озеленення вулиць впливає на температуру в містах.

«Зелені насадження у містах відіграють набагато більшу роль, ніж ми можемо собі уявити! Вони оздоровлюють повітряний басейн міста і покращують його мікроклімат; поглинають вуглекислий газ і виокремлюють кисень, знижують температуру повітря в спекотну погоду за рахунок випаровування вологи, знижують рівень міського шуму, запиленість і загазованість повітря, захищають від вітрів, виділяють фітонциди, які здатні

вбивати хвороботворні бактерії. Засобами озеленення можливе створення повітряних течій, що йдуть з приміських лісів і водойм», - наводять метеорологи уривок зі статті "Функції зелених насаджень міста".

Вони також додали, що парки та сквери в містах дозволяють зберегти території, не вкриті асфальтом і бетоном.

Популярні новини зараз

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: які чудеса можуть збутися та про що просити в молитві

В Україні з 22 вересня можуть посилити карантин і перерахувати пенсійний вік: офіційна заява Дениса Шмигаля

Новий "колумбайн" в Росії: стрілок заблокувався в університеті, є загиблі і поранені

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

«Асфальтовані поверхні, стіни будинків, автомобілі в спекотну погоду нагріваються до дуже високих температур. А от зелені насадження знижують температуру навколишнього середовища, сприяючи комфортішому мікроклімату міста. Це варто враховувати в сучасному містоплануванні!», - побажали спеціалісти, нагадавши, що за оцінками вчених, спекотні роки в Україні ще попереду. Тож треба готуватися до різких змін клімату.

«Але ж гроші не пахнуть, а забудовникам від дерев жодного зиску, лише одні збитки та недоотримані вигоди... От і приречене мовчазне суспільство жити у пеклі ще за життя», - обурюються українці в коментарях до посту.

Нагадаємо, раніше Євросоюз дозволив українцям в'їзд без ПЛР-тестів і вакцинації: куди можна поїхати " голим"

Як повідомляє портал "Знай.ua" Чехія терміново шукає українських заробітчан: пропонують від 13 до 90 тисяч

Також "Знай.ua" писав, що Зелене світло заробітчанам і туристам? Європа відкрила кордони для українців, головні правила в'їзду