В Українці практика що пацієнти, потрапляючи у лікарню, купують ліки за свої кошти, уже віджила своє. Насправді ж за бюджетні кошти лікарські засоби мають видавати зовсім безкоштовно.
Зараз кожна лікарня має бути забезпечена ліками з Національного переліку лікарських засобів, який затверджений Міністерством охорони здоров’я. Своїм досвідом поділилися спеціалісти КНП "Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня", передає портал "20 хвилин".

"З квітня минулого року, відколи ми підписали договір з НСЗУ про надання послуг за певними пакетами, повністю надаємо всі медикаменти, які потрібні пацієнтам, за кошти держави, - розповів керівник закладу Андрій Артимович.

Лікарня, фото: скріншот з відео
Лікарня, фото: скріншот з відео

Варто зазначити, що це не перевага одного закладу, адже наразі в Україні діє закон "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення". Тому кожен заклад, який уклав договір з НСЗУ, зобов’язаний забезпечити пацієнта всім необхідним.
Зараз всі відділення повністю забезпечені дихальною апаратурою, розхідними матеріалами, а пацієнти за рахунок держави отримують антибіотики, кисень, інфузійні розчини. Коли пацієнтам потрібні медикаменти, яких немає у переліку НСЗУ, тоді вже їх треба докупляти, однак таке трапляється дуже рідко.

Лікарня, скріншот  із відео
Лікарня, скріншот із відео

"Медикаментозне забезпечення хворих дітей здійснюється лікарськими засобами, які отримуємо централізовано, за кошти державного бюджету. Як усе відбувається? Лікар-педіатр, із яким заключені декларації, запідозривши у дитини наявну гематологічну патологію, скеровує її у наш заклад. Тут ми вже проводимо комплексне діагностичне обстеження, зокрема всі аналізи крові, а також діагностичну стернальну пункцію", – пояснює Людмила Рудько.

Лікарі відмічають, зо зараз батьки не повинні перейматися, де взяти кошти на дороговартісні препарати. Тому принцип "Гроші йдуть за пацієнтом" у дитячій лікарні працює на всі 100%.

Нагадаємо, раніше правила отримання міжнародного свідоцтва про вакцинацію: може мати кожен.

Популярні новини зараз
Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні В українців почнуть тимчасово вилучати тварин: з яких причин і що потрібно знати Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Як повідомляє портал "Знай" головний санлікар України Кузін попередив про новий локдаун і третю хвилю ковіда - "він не зникне".

Також "Знай" писав, що проти локдауна і вакцинації: Австралією і Францією прокотилася хвиля протестів.