У спекотний період українці можуть помітити збільшення споживання електроенергії, а відповідно – і сум у платіжках.
Причина проста: у спеку активно працюють кондиціонери, вентилятори та інші побутові прилади, які суттєво навантажують мережу. Про це повідомляють в АТ "Полтаваобленерго".
Енергетики наголошують, що навіть прості побутові звички можуть впливати як на рівень споживання електроенергії, так і на кінцеву суму в рахунках. Саме тому українцям радять більш раціонально використовувати електроприлади, щоб уникнути зайвих витрат.
Як економити світло в спеку
Енергетики рекомендують дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть зберегти комфорт у домі та знизити навантаження на мережу:
- регулярно обслуговувати кондиціонери, що підвищує їхню ефективність і зменшує споживання електроенергії;
- у прохолодні години доби використовувати вентилятори замість кондиціонерів;
- вимикати побутову техніку, коли вона не використовується, та за можливості обирати енергоефективні прилади;
- максимально використовувати природне освітлення, регулюючи його за допомогою штор або жалюзі;
- застосовувати енергоощадні лампи як додаткове джерело світла.
Дотримання цих порад дозволяє зменшити витрати електроенергії та підтримувати комфортну температуру в оселі навіть у період спеки.
Окремо в обленерго радять користуватися потужними електроприладами у денні години, коли активно працюють сонячні електростанції – з 10:00 до 16:00. Водночас у вечірній період з 18:00 до 22:00 споживання електроенергії варто мінімізувати, щоб зменшити навантаження на енергосистему.
Раніше портал Знай повідомляв, пенсії на комуналку не вистачить: світло може бути по 6-8 грн за кВт.
Також наш портал інформував, світло відріжуть і впаяють штраф: енергетики прийдуть з перевіркою.
Крім того, ми писали, секрети економного користування бойлером: рахунки за світло не розорятимуть.