Раніше досягнення 65 років автоматично означало завершення кар'єри на державній службі, але все змінилося із законом, який набув чинності у 2020 році.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТепер пенсіонери, які мають досвід та знання, можуть продовжувати працювати в держорганах навіть після 65 років – і ніхто не обмежує їх у термінах.
Про це повідомляє Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса).
Закон України „Про державну службу” знімає вікові бар'єри для службовців. Згідно з нововведеннями, люди віком від 65 років можуть бути призначені на державні посади на строк до одного року, з можливістю повторного призначення.
Але важливий момент: робота на державній службі може тривати до досягнення 70 років, якщо чиновник сам цього хоче і рішення про продовження його перебування на посаді приймає суб'єкт призначення.
Також варто враховувати, що якщо після 65 років ви вирішили продовжити працювати, це рішення оформляється наказом, і, що важливо, такий працівник може бути переведений на іншу посаду, якщо це потрібно. Але якщо в 70 років не відбудеться продовження, вас обов'язково звільнять.
Під час військового стану є ще одна новація – на держслужбу можна потрапити без конкурсу, якщо у вас є необхідна освіта, досвід і ви є громадянином України. До речі, це стосується не лише чиновників, а й керівників державних підприємств та організацій.
Тепер вік – не перешкода для тих, хто хоче продовжувати працювати та приносити користь суспільству, а досвід старшого покоління може стати цінним для державних структур.
Нагадаємо, українцям не підвищуватимуть пенсії, але індексація залишиться
Раніше ми писали про те, що ПФУ виплатить еквівалентну допомогу десяти пенсіям: хто отримає великі гроші
Також Знай.ua повідомляв про фінансову підтримку постраждалим від війни: за рік можна отримати допомогу у 4 фондах