Українці, які змушені залишати свої домівки та переїжджати до інших регіонів, часто стикаються із питанням збереження пільг на житлово-комунальні послуги. Держава враховує потреби внутрішньо переміщених осіб і передбачає механізми для продовження отримання допомоги. Проте, аби не втратити можливості, важливо знати алгоритм дій.

Після переїзду подавати заяву про припинення пільг за попередньою адресою не потрібно. Система автоматично виключає колишнє місце реєстрації з програми підтримки. Однак для отримання пільг за новою адресою переселенцю доведеться виконати кілька простих кроків.

Пільги на оплату комунальних послуг, а також на придбання твердого палива чи скрапленого газу, надаються тільки після звернення до органу Пенсійного фонду України у вашій новій місцевості.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Що потрібно зробити?

  1. Подати заяву про надання пільг за новим місцем проживання.
  2. Оновити інформацію у Реєстрі осіб, які мають право на пільги.
  3. Додати підтверджуючі документи, зокрема:
  • довідку про взяття на облік ВПО;
  • договір оренди житла.

Якщо цих документів немає, Пенсійний фонд може звернутися до місцевого самоврядування для складання акту обстеження умов проживання.

Популярні новини зараз
Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів Новий підхід до оплати рахунків: "Нафтогаз" звернувся до всіх споживачів Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші
Показати ще

Пільги починають нараховувати лише з місяця подання заяви. Це означає, що зволікання може коштувати втрати компенсації за попередній період.

Нагадаємо, субсидію можуть скасувати: винні будуть родичі

Раніше ми розповідали, як українцям за кордоном зберегти житлову субсидію: ключові моменти

Також, буде рівно місяць: що потрібно зробити, щоб не втратити право на субсидію