Тисячі українців, які опинилися на окупованих територіях через повномасштабну війну, залишилися без прямого доступу до пенсійних виплат. У таких обставинах питання отримання пенсії стає надзвичайно актуальним.

Відповідно до роз’яснень Пенсійного фонду України, отримувати пенсію за вас може близький родич, наприклад, син чи дочка. Для цього необхідно оформити нотаріальну довіреність.

Що варто знати:

  • Довіреність має бути подана особисто пенсіонером до відділення Пенсійного фонду.
  • Її необхідно оновлювати щороку.
    Виплата пенсій, скріншот: YouTube
    Виплата пенсій, скріншот: YouTube

Однак слід враховувати, що оформлення таких документів може бути ускладнене через перебування на тимчасово окупованій території.

Якщо ви змогли виїхати на підконтрольну Україні територію, відновити пенсійні виплати можна декількома способами:

Популярні новини зараз
ПриватБанк зробив термінову заяву для своїх клієнтів: швидше перевіряйте Аномальне літо 2025: на Україну чекають грози, спека та кліматичні сюрпризи, прогноз погоди Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків ТЦК забудуть про порушників: через який час викреслять з бази і припинять переслідувати ухилянтів
Показати ще
  • Особисто звернутися до відділення Пенсійного фонду (Після оновлення даних виплати переводяться на банківську картку).
  • Скористатися онлайн-сервісами.

Веб-портал Пенсійного фонду дозволяє подати заяву на відновлення виплат дистанційно. Ідентифікацію можна пройти через відеозв'язок із працівниками фонду.

Пенсійні виплати надходять виключно на український банківський рахунок. Доступ до нього на окупованій території, на жаль, неможливий через обмеження банківської системи.

На жаль, на окупованій території отримати пенсію напряму неможливо. Найкращим рішенням є оформлення довіреності на родича або ж звернення до Пенсійного фонду після виїзду на вільну територію.

Нагадаємо, пенсіонери можуть збільшити виплати: витягайте старі документи

Раніше ми розповідали, кому дозволяється вийти на пенсію раніше: ПФУ назвав категорії

Також, помер пенсіонер: хто і як може отримати його недоотриману пенсію