На українському ринку овочів відбулися значні зміни цін. Збільшення пропозиції та слабкий попит на окремі продукти призвели до помітного здешевлення.

Зокрема, ціни на ріпчасту цибулю та картоплю знизилися. Нині цибуля в опті стартує з 10 грн/кг, хоча тиждень тому її вартість була на рівні 13 грн/кг. Картопля також подешевшала: мінімальна ціна опустилася з 22 грн/кг до 20 грн/кг.

Чоловік на ринку біля цибулі
Чоловік на ринку біля цибулі

Аналітики EastFruit зазначили, що ціна на огірки вперше за півтора місяця теж зменшилася. Зараз оптова вартість цього овочу становить 90–110 грн/кг, що трохи нижче, ніж попереднього тижня (100–125 грн/кг). Значні зміни відбулися й у цінах на гарбуз — нині його продають за 10–15 грн/кг, тоді як раніше його ціна варіювалася в межах 17–25 грн/кг.

Огірки. Кадр із відео на ютубі
Огірки. Кадр із відео на ютубі

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Разом з тим, є й продукти, які, навпаки, подорожчали. Наприклад, пекінська капуста зросла в ціні з 30–35 грн/кг до 38–40 грн/кг. Але цвітна капуста, яка була на рівні 90–110 грн/кг, тепер коштує 70–100 грн/кг.

Цінові зміни торкнулися і зелені: кріп подешевшав з 120–170 грн/кг до 100–150 грн/кг, салат знизився в ціні з 50–110 грн/кг до 40–80 грн/кг. У фруктово-ягідному сегменті відзначилося падіння цін на апельсини та лимони — апельсини тепер коштують від 50 до 75 грн/кг, а лимони — від 53 до 60 грн/кг.

Банани, апельсини і мандарини. Фото: Freepik
Банани, апельсини і мандарини. Фото: Freepik

На тлі цього аналітики попереджають, що здешевлення може бути тимчасовим, оскільки загальний тренд вказує на можливе подорожчання основних продуктів. За словами представників аграрного сектора, ціни на овочі, м'ясо, яйця та олію продовжать рости, особливо взимку та навесні. Крім того, в Україні очікується підвищення вартості хліба, зокрема на 10–15%, що пов'язано з дорожчанням складових виробництва.

Раніше ми розповідали, що бутербродик будемо мазати сльозами: ціни на вершкове масло стартували вгору, чому так сталося

Також, каву з молоком або горішками краще забути: з якими продуктами не поєднується напій, що бадьорить

Нагадаємо, інфляція розійшлася не на жарт: на що українцям доведеться витрачати більше грошей