Найближчими роками Польща планує запровадити незвичайну новацію: платити іноземцям за добровільний виїзд із країни. Ця ідея є частиною змін до Закону про іноземців, які уряд почне обговорювати найближчим часом.

Про це пише inPoland.

Як це працює?

Якщо все піде за планом, перші виплати розпочнуться не раніше ніж у 2026 році. Спочатку потрібно, щоб зміни схвалив уряд, а потім їх розглянуть Сейм та Сенат.

Подібні програми вже діють у Литві та Великій Британії. Литовська влада пропонує мігрантам тисячу євро за повернення на батьківщину, а британці і зовсім щедрі – три тисячі фунтів. Польща поки що не озвучила суму, але розраховує, що гроші стануть стимулом для тих, хто хотів би залишити країну.

Українські чоловіки в Польщі, фото: Facebook
Українські чоловіки в Польщі, фото: Facebook

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Кому платитимуть?

За словами заступника міністра внутрішніх справ Мацея Дущика, йдеться в основному про іноземців, які запросили міжнародний захист у Польщі, але пізніше поїхали до інших країн, звідки їх повернули назад.

Якщо повернення на батьківщину є небезпечним для їхнього життя, польська влада не може депортувати таких людей. Але вони готові дати їм гроші, щоб ті самостійно вирішили поїхати.

Українські біженці у Польщі. Фото: скрін youtube
Українські біженці у Польщі. Фото: скрін youtube

А що з біженцями?

Польща не планує відкривати нові центри для біженців чи посилювати депортаційні заходи. Натомість влада хоче запровадити електронну систему подання заяв для іноземців, щоб спростити процес отримання дозволів на проживання.

Поки що невідомо, яку суму польський уряд готовий виділити на ці виплати. Але якщо плани втіляться, Польща може стати третьою країною Європи, де гроші допоможуть мігрантам виїхати добровільно.

Нагадаємо, які виплати українські біженці отримують у різних країнах Європи

Раніше ми писали про те, що половина іноземних студентів у Польщі – українці: чим приваблює закордонну освіту

Крім того, Знай.ua повідомляв, заплати за комуналку або втратиш усе: як у Польщі карають за прострочення